آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196836
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 10:49
تعداد بازدید : 1299

رییس اتحادیه مشاوران املاک:

اپلیکیشن «دیوار» را خراب می کنم

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اپلیکیشن «دیوار» را خراب می کنم، گفت: دیوار از یک سو باعث ضرر به صنف مشاوران املاک شده و از سوی دیگر ریسک معاملات را بالا برده است.

ایسنا- حسام عقبایی در مراسم رونمایی از سامانه جامع ارتباطی مسکن گفت: من به واسطه دفاع از صنف خودم، اپلیکیشن دیوار را خراب می کنم؛ چون مشاوران املاک را حذف کرده است. ۱۲ هزار دفتر مشاور املاک در شهر تهران وجود دارد که با آگهی های سایت دیوار ضرر می کنند. در معاملات مسکن نباید واسطه را حذف کنیم در حالی که دیوار واسطه را حذف کرده است اما نرم افزارهایی مثل آلونک با مشاوران املاک در ارتباط هستند و این راه اصولی و صحیح است.
وی افزود: ما از ابزارهای نوین و طرح های جدید که بتواند به روند رشد معاملات کشور و بالا بردن صنایع مرتبط با ساختمان در حوزه دیجیتال و فضای مجازی کمک کند، استقبال می کنیم.
عقبایی همکاری حداقل هفت نهاد با صنف مشاوران املاک را ضروری دانست و گفت: نهادهایی مثل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال، شهرداری، بانک ها، وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان امور اقتصادی و دارایی باید با مشاوران املاک لینک باشند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در حال حاضر بعد از مدت ها تلاش و کوشش و پیگیری سازمان ثبت احوال با ما لینک است. این سازمان هم اکنون ماهانه حدود ۲۰۰ میلیون تومان از ما بابت تاییدیه هایی که ارایه می دهد، پول دریافت می کند.
عقبایی درخصوص علت ریسکی بودن معاملات مسکن گفت: اطلاعاتی که دلالان و واسطه ها برای انجام قرارداد در اختیار دارند، جامع و کامل نیست. دلال سند را می بیند یا اگر اطلاعاتش خیلی کامل باشد، کارت ملی، شناسنامه، سند بنچاق، پایان کار یا سند رهنی را به عنوان مدارک احراز مالکیت از متعاملین اخذ می کنند اما واقعیت این است که چیزهای دیگری پشت معاملات مسکن وجود دارد که مشاوران املاک به آنها دسترسی ندارد و این باعث تضییع حقوق متعاملین می شود.
وی گفت: این تضییع فضا، معاملات را به سمتی می برد که واسطه و دلال را محکوم به تبانی می کنند و در مراجع قضایی وقتی امکان دسترسی به فرد کلاهبردار وجود ندارد، به نوعی واسطه را وارد گردونه تخلف می کنند که از طریق اتحادیه یا مراجع قضایی به نحوی مشاور املاک را درگیر موضوع می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :