آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196837
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 10:51
تعداد بازدید : 1464

ماجرای عجیب پیامک آقای شبیری

کلاهبرداری که شماره اش را به دفتر وزیر ارتباطات دایورت کرد

اخیرا کلاهبرداری پیامکی عجیبی از مشترکان تلفن همراه اتفاق افتاده که آقایی موسوم به «شبیری» با لحنی خودمانی برای واریز پول شماره حساب می دهد اما هنگام تماس با شماره شخص کلاهبردار روی دفتر وزیر ارتباطات زنگ می خورد.

فارس- اخیرا کلاهبرداری پیامکی جدیدی در سطح گسترده در حال انجام است که با اتفاق جالبی همراه شده است.
ماجرا از یک پیامک جعلی خودمانی با نام «شبیری» آغاز شد که می گفت: «سلام بزن به این حساب.... به نام شبیری. دستت هم درد نکنه.»
این پیامک برعکس روش های سابق و معمول کلاهبرداری وعده جایزه نمی دهد و از ذوق زدگی و بی اطلاعی مال باخته سوءاستفاده نمی کند بلکه افراد مطلع را نشانه گرفته و آنها را به اشتباه می اندازد.
بسیاری از دریافت کنندگان پیامک آقای موسوم به شبیری اعلام می کنند که با دیدن این پیامک تلاش کرده اند تا قرارهای احتمالی قبلی خود را به خاطر آورند. همچنین اغلب مالباختگان اعلام می کنند که قرار بوده برای شخصی پول واریز کنند و تصور کرده اند مقصد دریافت پول تغییر کرده است.
این پیامک تاکنون از چند شماره ایرانسلی به مشترکان 3 اپراتور تلفن همراه کشور ارسال شده است که پیگیری ها از دفتر وزیر ارتباطات نشان می دهد تنها از یک سیم کارت 15 هزار پیامک ارسال شده است.
نکته جالب در ماجرای این کلاهبرداری اقدام شخص کلاهبردار در دایورت کردن 2 شماره 937 و 939 ارسال کننده پیامک به یک شماره موبایل کم استفاده در دفتر وزارتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این شماره در یک تبلت در دفتر محمود واعظی به میزان کم استفاده می شده است.
مدیران دفتر وزارتی ابتدا به افزایش زنگ خور سیم کارت کم استفاده تبلت مشکوک شده اند و سپس با دیدن پیامک های مال باختگان و پاسخ گویی به تماس ها متوجه موضوع شده اند. با این اقدام شخص کلاهبردار، هنگامی که مال باختگان با شماره های ارسال کننده پیامک تماس می گیرند، سیم کارت دفتر وزارتی زنگ می خورد.
اکنون مدیران دفتر وزارتی در پاسخ به تماس های مالباختگان با اعلام وقوع کلاهبرداری اعلام می کنند که موضوع از سوی دفتر وزیر در حال پیگیری است.
در حالی که وزیر ارتباطات، معاون خود و مسوول حوزه وزارتی را مسوول رسیدگی به این ماجرای عجیب کرده است؛ بخش حقوقی و امنیتی نیز ماجرا را پیگیری می کنند. تا چند روز پیش هنوز پیامک های آقای شبیری در شبکه مخابراتی ارسال می شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :