آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196839
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 10:52
تعداد بازدید : 852

پیش بینی رونق بازار تبلت تا سال 2018

اگرچه تبلت ها هر روز نسبت به قبل کم مخاطب تر می شوند و سهم محبوبیت آنها در بازار جهانی و بازار ایران روزبه روز کاهش می یابد؛ اما کارشناسان پیش بینی کرده اند در سال های آینده در بازار این کالا شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود.


فناوران- به گفته آنها اگر چه به نظر نمی رسد تا پایان سال 2017 شاهد بروز معجزه ای در بازار تبلت باشیم، اما با افزایش قابلیت های تبلت ها و کاهش قیمت به دلیل وجود رقابت شدید، به نظر می رسد در سال های آینده شاهد رشد نسبی در میزان تقاضا برای این کالا باشیم.
عرضه گسترده تبلت های ویندوزی با قابلیت اتصال کیبورد به آنها و کاهش قیمت از دلایلی است که کارشناسان بر پایه آن رونق بازار تبلت را پیش بینی کرده اند.
آنها همچنین افزایش تعداد کاربران دستگاه های دیجیتالی را عامل مضاعف رشد محبوبیت تبلت ها عنوان کردند.
همچنین IDC در گزارشی اعلام کرده است: با وجود پیش بینی کاهش ۱۲ درصدی فروش تبلت در سال ۲۰۱۶ انتظار می رود بازار تبلت در سال ۲۰۱۸ دچار تحول شود.
این گزارش می افزاید: عرضه جهانی تبلت در سال ۲۰۱۶ میلادی با کاهش ۱۲ درصدی همراه خواهد شد و به 3/182 میلیون دستگاه خواهد رسید. پیش بینی های IDC نشان از این دارد که بازار تبلت از سال ۲۰۱۸ میلادی متحول می شود و روندی صعودی در پیش خواهد گرفت.
این گزارش حاکی از این است در سال های آینده تبلت های مجهز به کیبورد جداشدنی، بازار را به خود اختصاص دهند.
محقق ارشد IDC معتقد است: تبلت های باریک و سبک وزن مجهز به کیبورد جداشدنی، در آینده نزدیک کاهش فروش در این بازار را جبران می کنند و باعث افزایش فروش این گجت ها می شوند. 
این گزارش می افزاید: از نظر جغرافیایی، فروش تبلت در بازار های در حال توسعه نظیر آسیا و اقیانوس آرام، آمریکای لاتین، خاورمیانه، آفریقا و شرق و مرکز اروپا نیز روند رو به نزولی در پیش گرفته است و با کاهش فروش روبه رو خواهد شد. 
این روند تا سال ۲۰۱۸ میلادی ادامه دارد تا اینکه در دو سال بعد از ۲۰۱۸، فروش تبلت روند ثابتی پیدا خواهد کرد. بازار های اشاره شده درباره تبلت های مجهز به کیبورد جداشدنی رشد فروش بسیار کمی تجربه خواهند کرد. با توجه به اینکه فروش تبلت روند نزولی خود را ادامه خواهد داد، فروش مجموع این محصولات تا سال ۲۰۲۰، نه کاهش و نه افزایش خواهد یافت و روندی ثابت در پیش خواهد گرفت. 
درباره بازار های توسعه یافته نظیر آمریکا، کانادا، ژاپن و اروپای غربی نیز باید به این نکته پرداخت که رشد فروش تا سال ۲۰۲۰ روند رو به رشدی خواهد داشت، هرچند میزان رشد تک رقمی خواهد بود. البته به اعتقاد تحلیل گران IDC؛ با وجود اینکه تبلت های مجهز به کیبورد جداشدنی با استقبال خوبی روبه رو خواهند شد، اما تبلت های معمولی به دلیل رشد اکوسیستم همچنان فروش بالایی خواهند داشت، به طوری که براساس پیش بینی ها میزان فروش تبلت های معمولی با احتساب دو برابر بودن حجم فروش در مقایسه با تبلت های مجهز به کیبورد جداشدنی، در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۲۴ میلیون دستگاه خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :