آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196847
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:0
تعداد بازدید : 1030

واکنش پست بانک به کلاهبرداری میلیاردی از شعبه سپیدان

خسرو فرحی، مدیرعامل پست بانک ایران درخصوص موضوع دفتر خدمات بانکی روستای شهیدآباد شهرستان سپیدان گفت: هیچ مشکلی برای سپرده گذاران این روستا وجود ندارد و بلافاصله پس از تعیین تکلیف آن از سوی مراجع قضایی وجوه مربوطه به آنان برگردانده خواهد شد.

پست بانک - وی با بیان اینکه تمام وجوه دریافتی از روستاییان شهیدآباد شهرستان سپیدان واقع در استان فارس بعد از اتمام مراحل رسیدگی تخلف فرد متصدی باجه در مراجع قضایی بازگردانده می شود، از استرداد بخشی از این وجوه خبر داد و گفت: این بانک به همه تعهدات مالی خود به کسانی که از آنان کلاهبرداری شده، پایبند است.
فرحی تعداد باجه های پست بانک ایران در مناطق روستایی کشور را بالغ بر 12 هزار باجه برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی فعالیت این بانک تلاش شده است همه افرادی را که در این باجه ها فعالیت می کنند، از میان نیروهای بومی در روستاها انتخاب شوند؛ از این رو هیچ یک از این افراد در استخدام پست بانک ایران نیستند.
فرحی با بیان اینکه شعبه های پست بانک ایران به صورت خوشه ای در شهرستان ها وظیفه نظارت روزانه بر فعالیت های بانکی باجه های روستایی را بر عهده دارند، افزود: این نظارت ها شامل نرم افزار یکپارچه بانکی و بازرسی های میدانی به صورت حضوری است.
وی با ابراز تاسف از اینکه فرد خاطی مدتی بود وجوه مردم را بدون ثبت در سامانه های بانک جمع آوری می کرد ، گفت: بازرسان بانک بلافاصله به صورت میدانی وارد عمل شدند و موفق شدند دوم آبان امسال تخلفات این دفتر کارگزاری را کشف و به مراجع قضایی اعلام کنند.
فرحی به همکاری بسیار مناسب مقامات قضایی استان فارس در این خصوص و دستگیری فرد خاطی پرداخت و گفت: با توجه به تعیین تکلیف شدن تمام وجوه، بخشی از آن به صندوق دادگستری واریز و بخشی دیگر نیز به بانک مسترد شده است.
وی کل مبلغی را که از روستاییان اخذ شده است، یک میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: پست بانک ایران، یک بانک دولتی است و همواره متعهد به ضوابط بانکی و تعهدات خود است؛ از این رو اهالی این روستا و سایر روستاهای کشور نباید دغدغه ای داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :