آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196850
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:2
تعداد بازدید : 1327

راهکار رگولاتوری برای مقابله با سیم کارت های بی هویت

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: درصورت فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع رسانی به وی ارسال می شود.


مهر- حسین فلاح جوشقانی گفت: درصورت فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع رسانی با عنوان cra.ir به تمامی سیم کارت های فعال آن مشترک ارسال می شود.
وی افزود: این امکان با توجه به فعال شدن سیم کارت به نام مشترکان بدون اطلاع آنها در دفاتر فروش اپراتورها پیش بینی شده و در راستای حفظ حقوق مشترکان و برای آگاهی مشترک و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی از اطلاعات و مدارک مشترکان در برخی دفاتر فروش اپراتورها، از ابتدای آذرماه، فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترک، به وی اطلاع رسانی می شود.
معاون رگولاتوری گفت: مشترکان در مواردی که بدون اطلاع آنان، سیم کارتی به نامشان ثبت شده باشد می توانند با مراجعه به دفاتر فروش اپراتور مربوطه برای قطع سیم کارت اقدام کنند.
فلاح افزود: اپراتورها موظف هستند براساس تقاضای متقاضی با دریافت کارت شناسایی معتبر، سیم کارت موردنظر را قطع کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره برخورد با دفاتر متخلف گفت: مشترکان درصورت مشاهده تخلف در دفاتر امور مشترکان می توانند با مراجعه به سامانه ۱۹۵ به آدرس 195.ir در بخش mobile count شکایت خود را ثبت کنند تا با دفتر و اپراتور متخلف به صورت قانونی برخورد شود.
براساس این گزارش تمامی مشترکان تلفن همراه می توانند با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بخش خدمات الکترونیک یا در آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir  به این سامانه مراجعه و از تعداد سیم کارت هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
مشترکان تلفن همراه هر کدام از اپراتورها باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می شود که تعداد سیم کارت های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک درج شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :