آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196858
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:10
تعداد بازدید : 707

آیین نامه اجرایی صندوق مکانیزه فروش در انتظار تصویب

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آیین نامه نصب صندوق های مکانیزه که در تبصره ۲ماده ۱۶۹مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده، تدوین شده و در انتظار امضای هیات وزیران است.

اتاق اصناف- محمدرضا پورابراهیمی افزود: علاوه بر تاکید در ماده ۱۶۹، کلیات طرحی برای نصب صندوق های مکانیزه ماه گذشته به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس رسیده و به زودی  در صحن مجلس بررسی می شود.
وی گفت: موضوعِ نصبِ صندوق های مکانیزه فروشگاهی در واحدهای صنفی بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه است و برای شفاف سازی در امور مالیاتی باید اجرایی شود.پور ابراهیمی گفت: تاخیر در اجرای این طرح به زیان دولت است ضمن اینکه طبق اعلام سازمان امور مالیاتی چنانچه واحدهای صنفی در موعد مقرر نسبت به نصب صندوق مکانیزه فروش اقدام کنند، معادل هزینه آن به عنوان معافیت مالیاتی برای صاحبان واحدها در نظر گرفته می شود.
وی ادامه داد: شفافیت چرخه تامین و تولید تا توزیع و مبارزه با قاچاق و همچنین کاهش هزینه ها و تامین درآمدهای مالیاتی دولت ازجمله مزایای طرح نصب صندوق های مکانیزه به حساب می آید.
پورابراهیمی همچنین در خصوص طرح مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: تمام موارد مربوط به مبارزه با قاچاق کالا در بندهای قانون آمده و دستگاه های نظارتی ملزم به اجرای دقیق قانون هستند و تخطی از قانون تخلف محسوب می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :