آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196859
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:12
تعداد بازدید : 844

نوکیا، سامسونگ و اپل را به مبارزه طلبید

نوکیا قصد دارد رسما به بازار موبایل دنیا بازگردد و این موضوع را تایید کرده و ظاهرا مدعی است که قصد دارد خیلی مقتدرانه به بازار گوشی های هوشمند برگردد.


فناوران- نوکیا حدود 14 سال حاکم بی چون وچرای بازار موبایل بود، اما ورود آندرویید گوگل و پس از آن اپل، اصرار بیش از حد روی استفاده از سیستم عامل سیمبیان و بعدها واگذاری به مایکروسافت، همه دست به دست هم داد تا نوکیا به شکل کامل از بازار موبایل دنیا رخت ببند. 
اما ظاهرا دوباره قصد دارد به بازار برگردد، اما این بار با سیستم عامل آندرویید و همکاری با شرکت فنلاندی HMD Global که حقوق تجاری این برند را به مدت 10 سال در اختیار گرفته است.
البته هنوز مشخص نیست که نوکیا به چه شکلی با گوگل برای ارایه سیستم عامل آندرویید همکاری می کند.
 بر این اساس یکی از مدیران HMD اعلام کرده که نوکیا با گوگل همکاری نزدیکی خواهد داشت و سیستم عامل آندرویید به شکل مستقیم توسط گوگل برای گوشی های نوکیا توسعه داده می شود.
یکی از مدیران HMD در گفت وگو با رویترز اعلام کرد که همچون گذشته به الگوهای برند نوکیا پایبند خواهند بود. 
نوکیا به خاطر سادگی، استفاده آسان، قابلیت اتکا و کیفیت بی نظیرش شناخته شده است. نوکیا با همه این ویژگی ها و البته طراحی جدید و برنامه ریزی دقیق قرار است به بازار برگردد.
وی همچنین تاکید کرد که نوکیا قصد دارد به یکی از فعالان بازار موبایل دنیا تبدیل شود و شرکت هایی همچون سامسونگ و اپل را که این روزها در صنعت موبایل سهم بزرگی دارند، به چالش دعوت می کند.
نوکیا زمانی قدرت زیادی در بازار موبایل داشت و با وجود گذشت سال ها از دوری آن از بازار موبایل، هنوز هم کاربران از این برند به نیکی یاد می کنند چرا که به لحاظ کیفی و کمی در بازار رقیبی نداشت. 
بر این اساس اگر نوکیا مقتدرانه و با برنامه ریزی درست به بازار برگردد، باز هم می تواند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد و احتمالا به رقیبی بزرگ برای اپل و سامسونگ، موتورولا و هوواوی و سایر تولیدکنندگان چینی تبدیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :