آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196862
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:20
تعداد بازدید : 803

شارژ 30 ثانیه ای گوشی ادعا یا واقعیت؟

در حالیکه دولت فیجی مدعی شده نرم افزاری به کار گرفته است که قادر است باتری تلفن های همراه را در 30 ثانیه شارژ کند، کارشناسان این امر را با قوانین ترمودینامیک، در تضاد می دانند.

العالم- به نوشته روزنامه «هافینگتن پست»، نرم افزار InstaCharge ، هفته گذشته در مراسمی جنجالی در فیجی رونمایی شد و «فرانک ببینیباراما» نخست وزیر فیجی که گفته می شود تنها کسی است که تاکنون از این نرافزار استفاده کرده، این دستاورد را ستود.
وی بارها اعلام کرد که قصد دارد فیجی را به کانون ارتباطات و تماس های جزایر اقیانوس آرام تبدیل کند.
طراحان این نرم افزار که یکی دارای تابعیت آمریکایی و دیگری اهل فیجی است، اعلام کردند که برای طراحی این نرم افزار بی نظیر در جهان، دو سال وقت گذاشته اند.
به نوشته «اسپوتنیک»، آنها در صفحه کاربری خود در فیس بوک خاطرنشان کردند که مهم ترین هدف شان از این ابتکار، آن است که گوشی همراه استفاده کنندگان از این نرم افزار، همیشه شارژ باشد.این درحالی است که برخی کارشناسان می گویند که طراحی چنین نرم افزاری برخلاف قوانین اساسی ترمودینامیک است و در عین حال جاستین هودکیس استادیار فیزیک و شیمی دانشگاه ویکتوریا عقیده دارد که این ادعا، گزافه ای بیش نیست.دست اندرکاران این نرم افزار می گویند، نرم افزار Instacharge در فیجی در دسترس قرار گرفته و به زودی در فروشگاه نرم افرار و بازی های گوگل قرار داده و در ماه ژانویه آینده نیز در آمریکا ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :