آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196867
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395 11:24
تعداد بازدید : 687

استفاده اپل از پهپاد برای ارتقای مپز

شرکت اپل قصد دارد با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، نرم افزار کاربردی Maps را ارتقا دهد و به روزرسانی کند.

ایتنا- شرکت اپل تیمی از متخصصان روباتیک و مدیریت اطلاعات را برای استفاده از پهپادها و به روزرسانی سریع نقشه های خود دور هم گرد آورده است. این در حالی است که تا پیش از این، هر دو شرکت گوگل و اپل از خودروهای معمولی و ون های مجهز به دوربین برای نقشه برداری استفاده می کردند، گفتنی است استفاده از پهپادها این امکان را به اپل خواهد داد تا بررسی و رهگیری بهتری بر وضعیت ترافیکی جاده ها داشته باشد. اپل بر این باور است که با استفاده از وسایل پرنده می تواند نقشه های خود را به روز نگه دارد یا حتی تصاویر دقیق و جزئی تری در نقشه هایش ارایه دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۵، مجوزهای مخصوص را از اداره هوانوردی فدرال یا به اختصار FAA اخذ کرده است.
یک منبع آگاه اعلام کرده است که اپل در حال برنامه ریزی برای استفاده از پهبادها در بررسی تابلوهای راهنمایی و رانندگی، پیگیری تغییراتی که در جاده ها به وجود آمده است و نظارت بر مناطق در دست ساخت است.
وقتی که این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۲ وارد بازار شد، عده زیادی آن را به سخره گرفتند چون خطاهای عملی و گرافیکی در آن وجود داشت که این نرم افزار را غیرقابل اطمینان و حتی در برخی موارد خطرناک می کرد. با اینکه شرکت اپل، در چند سال اخیر این نرم افزار را به روزرسانی کرده اما بازهم اکثر افراد، طرفدار Google Maps هستند.
یکی دیگر از منابع آگاه خاطرنشان کرده است که اپل علاقه زیادی به نقشه برداری از فضای داخلی ساختمان و بهبود مسیریابی پیچ درپیچ دارد.
پهپادها به صورت تئوری برای اسکن سه بعدی و با وضوح بالا از محیط اطرافشان به کار می روند. این قابلیت برای مهندسانی که به دنبال توسعه وسایل خودکار هستند، بسیار جذاب است؛ چون این قابلیت قبل از اینکه برای نقشه ها مفید باشد، می تواند به آنها کمک کند تا موقعیت خود را در جهان برجسته نمایند.
گزارش های اخیر، حاکی از آن است که اپل علاقه فراوانی به توسعه نرم افزارهای مختلف ازجمله نقشه ها دارد.
گفتنی است اگر اپل بخواهد برای به روزرسانی Maps یا فراهم کردن اطلاعات خودروهای خودران، از پهپادها استفاده کند، باید روندی طولانی مدت را طی کند. البته باید توجه داشت که شرکت اپل تاکنون از مقررات FAA در زمینه پهپادها پیروی کرده است؛ مطابق این مقررات، پهپادها نباید از خط دید اپراتور خارج شوند که همین موضوع، روند جمع آوری اطلاعات را با کندی روبه رو می کند.
از سویی دیگر، تهیه نقشه های سه بعدی زمان بر است، چون پوشش کامل یک شهر با تمام جزئیات، به زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :