آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196928
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 10:43
تعداد بازدید : 1779

ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران استارت خورد

نخستین کنفرانس خبری ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران با حضور متین ایزدی، دبیر جشنواره و هادی اسکندری، دبیر بخش فرهنگی جشنواره با حضور اصحاب رسانه روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه برگزار شد.

فناوران- متین ایزدی گفت: در پنج دوره گذشته جشنواره تاکنون 541 بازی رایانه ای به دبیرخانه ارسال شده که بیش ترین آمار آثار ارسالی با 127 بازی رایانه ای به دوره پنجم جشنواره تعلق داشته است. همچنین در مجموع 267 بازی ساز در تمامی ادوار جشنواره شرکت کرده اند که به جرات می توان گفت این افراد بیش از نیمی از جامعه بازی سازان فعال ایرانی را تشکیل می دهند.
وی افزود: مهم ترین تغییری که در جشنواره ششم شاهد آن هستیم، تغییر زمان برگزاری جشنواره است. تاکنون در تمامی ادوار، جشنواره حال و هوایی تابستانی داشته است. اما امسال، اختتامیه ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران قرار است 5 اسفند ماه برگزار شود. 
ایزدی گفت: دو دلیل کلیدی برای تغییر زمان برگزاری جشنواره و بیرون آمدن از آن حال و هوای تابستانی و ورود به فضایی زمستانی وجود دارد؛ نخست آنکه ما می خواهیم مانند تمامی جشنواره های بزرگ جهانی دیگر که مجموع تولیدات یک سال را جمع آوری می کنند، تمامی آثار توسعه یافته را گردآوری کنیم و در نهایت بهترین بازی سال را از میان آن ها انتخاب کنیم؛ اما دلیل دوم که بسیار مهم تر نیز هست، آن است که وقتی ما جشنواره را در تابستان برگزار می کنیم، فرصت فروش بازی ها را در بهار و تابستان از بازی سازان می گیریم و همه می دانیم که این دو فصل زمان مناسبی برای فروش بازی های رایانه ای است. اگر ما جشنواره را در شهریور برگزار کنیم، مطمئنا بازی برای تابستان آماده قرار گرفتن در بازار نخواهد بود و بازی سازان مجبور می شوند آثار خود را در فضای سرد پاییز-زمستانی عرضه کنند. اگر اختتامیه جشنواره در پنجم اسفند برگزار شود، فرصت عرضه این آثار به بازار در بهار و تابستان فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: با مراکز ارشاد تمام استان ها هماهنگی صورت گرفته و با آن ها در ارتباط هستیم و قرار است این افراد بازوی اطلاع رسانی جشنواره در تمامی استان ها باشند. این امر شاید متفاوت ترین کاری باشد که نسبت به سال های گذشته در جشنواره انجام شده و تا به حال با 31 مرکز ارشاد در استان های مختلف تماس گرفته شده و سعی داریم با تمامی آن ها به طور متمرکز به همکاری بپردازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :