آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196933
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 10:54
تعداد بازدید : 923

از اول دی‌ماه انجام می‌شود

قطع تراکنش های USSD خارج از سامانه پیوند

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: انجام تراکنش USSD خارج از سامانه پیوند از ۱۵ آبان مشمول جریمه شده و از اول دی ماه این خدمت برای متخلفان قطع می شود.

ایبِنا - ناصر حکیمی با بیان ابلاغیه شرکت شاپرک به نمایندگی از بانک مرکزی در ابتدای امسال به تمامی شرکت های پرداخت الکترونیکی مبنی بر ناامن بودن سرویس USSD گفت: بر اساس این ابلاغیه شرکت های پرداخت موظف به تغییر روش به منظور استفاده از این سرویس شدند.
وی گفت: بانک مرکزی نیز بدین منظور از اول مهرماه سامانه پیوند را عملیاتی و رجیستری آن را کلید زد؛ ازاین رو از ۱۵ آبان ماه امسال شرکت های پرداخت موظف به اتصال به سامانه پیوند و ثبت تراکنش های USSD از این مسیر شدند و برای متخلفین نیز جریمه در نظر گرفته شده است. همچنین در صورت استمرار ثبت تراکنش USSD خارج از مسیر سامانه پیوند، کانال موبایلی این خدمت برای متخلفان قطع خواهد شد.
مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: در همین راستا جلسه ای با بانک ها و شرکت های ارایه کننده خدمات پرداخت قبل از ۱۵ آبان تشکیل و مراتب امر به آن ها ابلاغ و تأکید شد زمان بندی بانک مرکزی در این خصوص تغییر نخواهد کرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت با اعلام آمادگی برای اتصال به سامانه پیوند عنوان کرده اند منتظر ابلاغ کتبی این مصوبه هستند، گفت: در اسفندماه سال گذشته این مصوبه به شرکت های PSP ابلاغ شده؛ ازاین رو تمام شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت موظف به اجرای آن هستند.
بر اساس این گزارش، روش انجام رجیستری به این ترتیب است که چنانچه فردی قصد استفاده از سرویس USSD را دارد، باید با مراجعه به بانکی که در آن حساب دارد، مدارک هویتی خود را ارایه و به منظور درخواست اتصال حساب به شماره موبایلش شماره حساب مورد استفاده برای USSD را به مسوول مربوطه عرضه کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :