آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196935
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 10:58
تعداد بازدید : 1155

آخرین وضعیت حذف دفترچه های تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: تاپایان امسال دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی حذف و کارت های هوشمند درمان جایگزین می شود.

فارس- تقی نوربخش درباره آخرین جزییات حذف دفترچه های درمانی و جایگزینی کارت هوشمند درمان گفت: تاکنون در 4 درمانگاه استان تهران طرح پایلوت حذف دفترچه های درمانی و جایگزین شدن کارت هوشمند درمان اجرایی شده است.
وی ادامه داد: تا پایان امسال دفترچه های درمانی از تمامی مراکز ملکی تأمین اجتماعی حذف می شود و خدمات از طریق کارت های هوشمند درمان ارایه خواهد شد. نوربخش یادآور شد: پس از نصب سیستم HIS و ایجاد زیرساخت های لازم موضوع کارت هوشمند یا سیم کارت در قالب حذف دفترچه های درمانی مطرح شد.
وی افزود: در حذف دفترچه های درمانی کارت هوشمند درمان، سیم کارت و نسخه الکترونیکی وجود دارد و هدف ما از حذف دفترچه ها این است که اطلاعات بیمار و بیمه شده که قبلا روی نسخ بود، از طریق سیستم های مکانیزه برای پزشکان قابل رویت باشد؛ از این رو می توان خدمات درمانی بهتری به بیمه شدگان ارایه داد و خطاهای پزشکی نیز کاهش می یابد.
نوربخش درباره جایگزین شدن سیم کارت به جای دفترچه های درمانی گفت: در حال حاضر سیستم سیم کارت ها در کشور پیشرفته شده است و با توجه به ارتقای سیم کارت ها به NFC بیمه شدگان می توانند از سیم کارت نیز به عنوان دفترچه درمانی استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :