آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196938
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 11:2
تعداد بازدید : 1299

80 درصد اپراتورهای مجازی شکست می خورند

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: موفقیت اپراتورهای مجازی در گرو ارایه خدمات نوین از سوی آنهاست و آنها بدون نوآوری قطعا محکوم به شکست خواهند بود.

ایسنا- صادق عباسی شاهکوه درباره اینکه گفته می شود در دنیا حدود ۸۰ درصد اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) با شکست مواجه می شوند، گفت: تجربه شکست در اپراتورهای مجازی موضوعی است که در دنیا وجود داشته و همواره شرایط به گونه ای بوده است که این احتمال وجود دارد شرکت های متعددی در این راه ورود کرده ولی موفق نشوند.
وی ادامه داد: البته با این وجود شرکت های موفقی نیز در این حوزه بوده اند. درنهایت حوزه اپراتورهای مجازی فضایی پر از ریسک است که هنر پایدار ماندن در آن، خدماتی است که از سوی اپراتورهای تلفن همراه (MNO) ها ارایه نمی شود.
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: معتقدم شرکت هایی که در این حوزه نوآوری نداشته باشند از همین حالا محکوم به شکست هستند؛ اما برای اپراتورهایی که دارای نوآوری بوده و خدمات جدید ارایه کنند قطعا جای کار وجود دارد زیرا با اینکه بازار سیم کارت ما اکنون به نوعی اشباع شده، بازار خدمات در ایران بازار بکری است که اگر افراد با برنامه ریزی و نقشه راه مناسب به آن ورود کنند، قطعا موفق خواهند بود.
براساس این گزارش اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه (Mobile Virtual Network Operator) یک نوع اپراتور تلفنی است که خود عملأ دارای امکانات فیزیکی لایه دسترسی برای ارسال مکالمات و داده ها نیست. این نوع اپراتور با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده هاست، این خدمات را به صورت عمده خریداری می کند، سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه در بازار خرده فروشی می کند.
در ایران تاکنون ۲۴ شرکت برای فعالیت در این حوزه موفق به دریافت موافقت اصولی شده اند اما در زمینه عقد قرارداد با اپراتورهای تلفن همراه تاکنون تنها یک شرکت به نتیجه رسیده و اینگونه وعده داده است که سیم کارت های خود را تا پایان آذر ماه واگذار می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :