آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196939
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 11:3
تعداد بازدید : 724

تبلتی که جای کاغذ را می گیرد

با وجود گذشت هزاران سال از اختراع کاغذ و تولید محصولات رقیب برای آن در سال های اخیر، هنوز استفاده از کاغذ منسوخ نشده است، اما سازندگان یک تبلت جدید مدعی منسوخ کردن کاربرد کاغذ شده اند.

مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی ورج، استفاده از کاغذ برای ذخیره سازی اطلاعات دارای مشکلاتی هم هست از جمله اینکه کاغذ ابزاری آسیب پذیر برای ذخیره اطلاعات است و استفاده از آن برای ذخیره سازی اطلاعات فضای زیادی اشغال می کند.
یک شرکت تجاری به نام remarkable تبلتی با نام E Ink تولید کرده و مدعی است می توان از آن برای خواندن، نوشتن و یادداشت برداری راحت استفاده کرد؛ بنابراین با گسترش استفاده از تبلت یاد شده دیگر نیازی به استفاده از کاغذ نیست.
ضخامت اندک و عملکردی مشابه با نگارش روی کاغذ از جمله مزایای این تبلت است.
کاربران با استفاده از قلم نوری این تبلت می توانند مطالب را به همان سبک نگارش روی کاغذ یادداشت و ذخیره سازی کنند.
در نمایشگر این تبلت هم برای جلوگیری از خستگی چشم کاربران، از فناوری تازه ای استفاده شده و refresh rate یا نرخ تازه سازی آن بیشتر شده است. 
نرخ تازه سازی به تعداد دفعاتی گفته می شود که تصویر روی صفحه نمایش در هر ثانیه به روز رسانی یا تازه می شود.
این تبلت تنها قادر به نمایش کتاب های الکترونیکی، فایل های پی دی اف و اسناد است و نصب ضمیمه به این فایل ها را ممکن می کند. 
نمایشگر تبلت یادشده 3/10 اینچی بوده و قیمت پیش خرید آن با ۴۷ درصد تخفیف ۳۷۹ دلار است؛ اما عرضه عمومی آن از ماه اوت سال ۲۰۱۷ با قیمت ۷۱۶ دلار انجام می شود که شامل تبلت ۵۲۹ دلاری، قلم ۷۹ دلاری و قاب ۷۹ دلاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :