آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197840
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:22
تعداد بازدید : 1061

نمایشگاه تمبر گشایش یافت

نمایشگاه تمبر مشترک ایران ارمنستان، ترکیه، آذربایجان، بلغارستان و اتریش با عنوان تمبر سفیر دوستی، صبح روز گذشته با حضور حسین مهری، مدیر عامل شرکت پست، نصرآبادی سرپرست موزه ارتباطات و رییس شورای عالی تمبر و معاونان شرکت پست و نمایندگان سفارتخانه های مذکور افتتاح شد.

وزارت ارتباطات- حسین مهری در افتتاح نمایشگاه تمبر سفیر دوستی  با تقدیر از کسانی که در زمینه انتقال فرهنگ تمبر به نسل جوان کشور خدمت می کنند، گفت: این نمایشگاه زمینه ساز توسعه و ارتقای روابط در عرصه پست بین کشورهای شرکت کننده شده و می تواند اثر مناسبی بر دیگر ارتباطات نیز 
داشته باشد.
مدیر عامل شرکت پست برگزاری این نمایشگاه را در راستای انجام تفاهمنامه های گذشته عنوان کرد و افزود: در زمینه چاپ تمبر مشترک نیز مذاکراتی با کشور اتریش صورت گرفته است که در مرحله نهایی به سر می برد.
وی ادامه داد: در سه سال گذشته 30 تمبر در شورای عالی تمبر به تصویب رسید که با توجه به نقشی که در زمینه انتقال فرهنگی بین کشورها بر عهده دارد، فرآیند طراحی و چاپ آن با دقت صورت گرفته و به عنوان اثری ماندگار به 192 کشور عضو اتحادیه پست ارسال شد.
مهری با بیان اهمیت کیفیت، تنوع و نوآوری در زمینه چاپ تمبر ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه به افزایش سطح روابط انجامیده و شاهد تحولات بیشتر در عرصه تمبر و پست بود.
مدیر عامل شرکت پست با بیان تحولات عرصه پست در دنیا گفت: امیدوارم شاهد این تحولات در ایران بوده و بتوان با تعامل با دیگر کشورها از تجارب آنان برای نوآوری و یکپارچگی
 استفاده کرد.
به گفته مهری در نمایشگاه امسال با حضور 12 شرکت داخلی و پنج شرکت خارجی در مجموع 2 هزار اثر را به نمایش گذاشته شده که در این میان بیشترین آثار ارایه شده مربوط به تمبرهای یادبود است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :