آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197841
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:24
تعداد بازدید : 1162

آمادگی وزارت کشور برای رای گیری الکترونیکی در 50 هزار شعبه

وزارت كشور با رونمايي نمادين از شعبه اخذ راي الكترونيكي در سالن دولت الكترونيكی، امكان ارزيابي شركت هاي حاضر در نمايشگاه الكامپ را فراهم كرد.

فناوران- عليرضا براتي، معاون مركز توسعه دولت الكترونيكی و فناوري اطلاعات وزارت كشور در اين باره گفت: نسخه نهايي تجهيزات اخذ راي الكترونيكي به صورت نمادين در سالن دولت الكترونيك نمايشگاه الكامپ رونمايي شده است كه براي آشنايي بازديدكنندگان از فرايند اخذ راي الكترونيكي امكان ارزيابي شركت هاي حاضر در اين نمايشگاه براي بازديدكنندگان فراهم شده است.
 وي گفت: با تجهیزات نصب شده از سوی وزارت کشور، بازديدكنندگان مي توانند به جاي انتخاب نام كانديدا، اسامي شركت ها و سازمان هاي موردنظر خود را وارد كرده و علاوه بر شركت در ارزيابي شركت ها، در قرعه كشي روزانه نيز شركت كنند. 
وي گفت: اخذ رای الکترونیکی علاوه بر ویژگی سرعت، صحت و دقت در رای گیری و شمارش آرا را نیز به همراه دارد و می تواند جایگزین انتخابات سنتی باشد.
به گفته وی با استفاده از این تجهیزات، رای گیری در شعب اخذ رای به صورت الکترونیکی انجام می شود و همچنین شمارش آرا نیز در کم ترین مدت زمان ممکن به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
وی گفت: با توجه به ایراداتی که پیش از این شورای نگهبان برای انتخابات الکترونیکی گرفته بود، هم اکنون تمامی ایرادات تجهیزات اخذ رای الکترونیکی رفع شده و نسخه نهایی آماده ارایه به شورای نگهبان است. در این سیستم تمامی قانون انتخابات کشور رعایت شده و امکان اخذ رای در ترمینال های مجری و ناظر به صورت آنلاین و متصل به شبکه و در ترمینال صندوق اخذ رای به صورت لوکال و آفلاین در نظر گرفته شده است.
براتی با بیان اینکه در این سیستم از انتخابات الکترونیکی کشور برزیل الگوبرداری شده است، اضافه کرد: در صورت تایید شورای نگهبان امکان اخذ رای از طریق این سیستم در ۵۰ هزار شعبه اخذ رای امکان پذیر خواهد شد.
وی گفت: در این سیستم الگوریتم رمز، امنیت و سیستم عامل به صورت بومی بوده و تمامي مکانیزم های امنیتی در آن لحاظ شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :