آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197849
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:35
تعداد بازدید : 715

گارتنر اعلام کرد

رایانه های رومیزی محبوب ترین ابزار دیجیتال در سازمان هاست

گارتنر در تحقیقات اخیر خود، ضمن بررسی چند و چون استفاده از ابزارهای دیجیتالی در محیط های کاری، نظرات کارمندان را در این زمینه جویا شد.

همکاران سیستم- براساس گزارش منتشرشده از سوی وب سایت Stamford Advocate، حدود ۸۰ درصد کارمندان از یک یا چند دستگاه سازمانی مانند رایانه رومیزی، تلفن هوشمند و تبلت در اداره استفاده می کنند.
رایانه های رومیزی یا همان PCها هنوز محبوب ترین ابزار در سازمان ها به شمار می روند و بیش از ۵۰ درصد کارمندان PCهای سازمانی دریافت کرده اند. 
این در حالی است که فقط به ۲۳ درصد پرسنل اداری، اسمارت فون های سازمانی تحویل داده می شود.
میکاکو کیتاگاوا (Mikako Kitagawa) تحلیلگر ارشد گارتنر می گوید: نرخ پایین استفاده از ابزار همراه سازمانی به این واقعیت می پردازد که بسیاری از کارمندان ترجیح می دهند در محل کار از ابزار همراه شخصی خودشان استفاده کنند. 
در واقع بیش از نیمی از کارمندانی که تلفن های همراه هوشمند دارند، در محل کار از این ابزار استفاده می کنند.
گارتنر همچنین با بیان اینکه اسمارت فون و فبلت ها پرطرفدارترین ابزار شخصی هستند و ۳۹ درصد کارمندان آنها را به کار می گیرند، می گوید: فقط ۱۰درصد افراد از اسمارت فون ها و فبلت های شرکتی و ۲۱ درصد از تبلت های شرکتی یا شخصی استفاده می کنند. 
کارشناس گارتنر می گوید: باعث تعجب است که در عصر تحرک پذیری (Mobility)، استفاده از تبلت و اسمارت فون های شرکتی به اندازه استفاده از رایانه های رومیزی رایج نیست. 
این گزارش مدعی است ۳۶ درصد از کارمندان، لپ تاپ های تبدیل پذیر یا هیبریدی (Convertible) از سازمان خود دریافت کرده اند. 
گارتنر بر این باور است که استفاده از این نوع لپ تاپ ها به عنوان ابزار سازمانی آهنگ کندی دارد؛ ولی این روند آرام آرام در حال افزایش است.
یافته های این پژوهش براساس نظرسنجی گارتنر از ۹۶۰۰ کاربر در آمریکا، انگلیس و استرالیا به دست آمده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :