آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197854
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:42
تعداد بازدید : 848

نگرانی از وجود 10 میلیون گوشی بلااستفاده در کشور

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان وجود ۱۰ میلیون موبایل که در حال خارج شدن از چرخه مصرف هستند، اعلام کرد که باید کالاهایی مثل موبایل را از ابتدا طوری طراحی کرد که همه قطعات آن سبز باشد و به طبیعت بازگردد و تبدیل به انبار زباله های الکترونیکی نشود.

تسنیم- معصومه ابتکار در سومین هم اندیشی سیاستگذاران منابع آب با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم ذخایر آب جهان مصرف شده است، گفت: ما در سال گذشته شاهد دو پیمان بزرگ بین المللی یعنی معاهده پاریس و تصویب اهداف 17گانه توسعه پایدار بودیم.
رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه قدرت انطباق و انعطاف دو شاخصه مهم حکمرانی خوب است، گفت: ما ظرفیت های طبیعت و محیط زیست را نشناختیم و در گذشته به غلط تصور کردیم قانونی بر آن حاکم نیست و قدر معلوم و حد و اندازه مشخصی ندارد و هر قدر که خواستیم می توانیم بهره برداری کنیم.
وی با بیان برداشت بی رویه از منابع آب و وجود آمار تکان دهنده در تنوع زیستی افزود: کشاورزی باید بر اساس تغییر اقلیم باشد و ما باید اقتصاد، صنعت و شیوه زندگی مان را با این وضعیت سازگار کنیم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه باید با عبور از اقتصاد خاکستری، اقتصاد سبز را محقق کنیم، گفت: کسانی که سازمان محیط زیست را به سازمان «محیط ایست» تعبیر می کنند، اندیشه و تصورشان به چندین دهه پیش برمی گردد.
وی با بیان اینکه جهت گیری برنامه توسعه ششم توسعه جهت گیری در آب و محیط زیست است، متذکر شد: در اقتصاد سبز هیچ چیز دور ریخته نمی شود. یا در چرخه تولید دوباره مورد استفاده قرار می گیرد یا به طبیعت باز می گردد.
معاون رییس جمهور با بیان وجود 10 میلیون موبایل که در حال خارج شدن از چرخه مصرف هستند، گفت: باید کالاهایی مثل موبایل را از ابتدا طوری طراحی کرد که همه قطعات آن سبز باشد و به طبیعت بازگردد و تبدیل به انبار زباله های الکترونیکی نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :