آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197858
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:52
تعداد بازدید : 868

انتشار نرم افزار تشخیص ویژگی های امنیتی اسکناس و ایران چک

نرم افزار تشخیص اصالت مشخصات امنیتی ایران چک و اسکناس، «نما»، قابل نصب روی گوشی های هوشمند تحت سیستم عامل آندرویید و iOS، آماده استفاده عموم قرار گرفت.

روابط عمومی بانک مرکزی- با توجه به الزامات موجود برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم در راستای معرفی فاکتورهای امنیتی موجود در اسکناس و ایران چک، بانک مرکزی با بهره گیری از تکنولوژی های نوین ازجمله واقعیت افزوده اقدام به تامین نرم افزار «نما» (نرم افزار معرفی اسکناس) کرده است. این نرم افزار که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است، با بهره گیری از تکنولوژی واقعیت افزوده این امکان را فراهم می کند تا کاربران پس از نصب آن، دوربین گوشی هوشمند یا تبلت خود را روی اسکناس یا ایران چک قرار داده و مهم ترین فاکتورهای امنیتی موجود در هر وجه آن را مشاهده کنند. نرم افزار یاد شده به گونه ای طراحی شده  است که پس از نمایان شدن نقاط درج فاکتورهای امنیتی اسکناس و ایران چک و لمس آن توسط کاربر، اطلاعات مربوطه همزمان در قالب متن، تصویر و فایل صوتی فراهم شود.
«نما» قابلیت شناسایی اسکناس ها و ایران چک های در جریان و چاپ شده در سال های اخیر از جمله اسکناس های 5000 ریالی، 10000 ریالی، 20000 ریالی، 50000 ریالی و 100000ریالی و ایران چک های 500000 ریالی جدید و قدیم و همچنین ایران چک 1000000 ریالی را هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین برای کاربر فراهم می آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :