آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197863
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:56
تعداد بازدید : 623

فناوری دیجیتال به کمک معلولان و ویلچرسوارها می آید

اگر از جمله افرادی هستید که به علت مشکلات حرکتی مجبور به استفاده از ویلچر هستید، از این پس با استفاده از نقشه های گوگل می توانید از میزان سازگاری مسیر رفت و آمد خود با ویلچر مطلع شوید.

مهر- یکی از مشکلات افراد معلول و ویلچرسوار یافتن مسیرهای مناسب در خیابان ها برای حرکت و جابه جایی است. شما از این پس می توانید با استفاده از اطلاعات موجود در نقشه های گوگل این مشکل را برطرف کنید.
کاربران نقشه های گوگل پیش از این به اطلاعاتی مانند وضعیت ترافیکی، محل پمپ بنزین ها، فروشگاه ها و مراکز مختلف خدماتی دسترسی داشتند و حالا می توانند از جزییات مسیرهای رفت و آمد نیز اطلاع کسب کنند.
گروهی از کارکنان گوگل به سرپرستی ریو آکاساکا، مدیر محصولات گوگل درایو در زمان اوقات فراغت خود در این شرکت طرح یادشده را تکمیل کردند.
بر اساس قانونی که در سال ۲۰۰۴ توسط لری پیج و سرگئی برین، موسسان گوگل وضع شد، کارکنان این شرکت می توانند ۲۰ درصد از زمان کاری خود را در این شرکت صرف پیشبرد طرح های شخصی کنند، البته به شرطی که تکمیل و اجرای این طرح ها به نفع گوگل تمام شود.
بسیاری از خدمات مهم گوگل مانند جی میل، خدمات تبلیغاتی ادسنس و اخبار گوگل بر مبنای همین سیاست شکل گرفتند؛ اما در سال های اخیر اجرای چنین طرح هایی مستلزم کسب اجازه از مدیران گوگل بوده است.
اطلاعات مربوط به وضعیت پیاده روها و اماکن عمومی در نقشه گوگل با مشارکت انبوه کاربران و از طریق خدمات «Local Guides» جمع آوری شده است.
کاربران گوگل به ازای ارایه اطلاعات رایگان برای تکمیل نقشه های آن می توانند بدون پرداخت هزینه از قابلیت های ازمایشی فعال شده این شرکت بهره بگیرند و فضای ذخیره سازی رایگان در گوگل درایو دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :