آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197940
تاریخ انتشار : 30 آذر 1395 10:39
تعداد بازدید : 683

پذیره نویسی نخستین صندوق جسورانه «فین تک» از فردا

معاون فرابورس با بیان اینکه صندوق های جسورانه برای تشکیل نیازی به صدور مجوز و نظارت سازمان بورس ندارند، گفت: تاکنون پنج صندوق جسورانه مجوز تاسیس گرفته اند و در مراحل اجرایی قرار دارند.


فارس- سید مهدی علم الهدی، معاون پذیرش ناشران فرابورس صبح دیروز در جمع خبرنگاران گفت: صندوق های جسورانه به رشد و اعتلای علم و دانش جدید در کشور کمک می کند و در اینجا هم ساختاری پیشنهاد شده تا نقطه شروع متقاضیان صندوق های جسورانه از فرابورس ایران باشد.
وی افزود: راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری جسورانه یکی از آرزوهای فرابورس بوده است و در شکل گیری این صندوق ها سعی شده ساختارهای رایج دنیا در آن رعایت شود تا اگر سرمایه گذار خارجی به ایران آمد، با موضوع ناآشنا و جدیدی مواجه نباشد.
علم الهدی گفت: صندوق های جسورانه برای تشکیل و اجاره نیازی به صدور مجوز و نظارت سازمان بورس ندارند و می توانند از ظرفیت های بازار سرمایه ایران استفاده کنند.
معاون پذیرش و ناشران فرابورس ادامه داد: اساسنامه و امیدنامه پیشنهادی سازمان بورس در هیات مدیره مطرح شده و مورد تایید قرار گرفته است. علت اینکه بورس به این مقوله ورود کرد، این بود که فعالان این حوزه با توجه به الزامات قانون تجارت درباره اداره شرکت ها مشکلاتی داشته اند. قانون توسعه ابزارها اجازه ویژه را به سازمان بورس داده بود که صندوق هایی را با اساسنامه مصوب سازمان ایجاد کنند و این اساسنامه امکان تغییر دارد.
علم الهدی اظهار کرد: صندوق های جسورانه سال هاست در کشورهای توسعه یافته وجود دارد و باید در کشور ما نیز ایجاد می شد. خوشبختانه در حال حاضر در مقطع تاسیس و پذیره نویسی نخستین صندوق جسورانه از اول دی ماه و در حوزه سلامت با رویکرد زیست فناوری و فین تک هستیم که رویداد مهمی برای بازار سرمایه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :