آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197942
تاریخ انتشار : 30 آذر 1395 10:39
تعداد بازدید : 1121

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد:

بودجه فعلی بنیاد، پاسخگوی رشد نهال صنعت بازی های رایانه ای نیست

مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای در نشستی خبری در نمایشگاه الکامپ گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای حمایت از شرکت های فعال این حوزه، 70 درصد هزینه های آنها برای حضور در بخش الکام گیمز بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ را پرداخت کرد.


فناوران- حسن کریمی قدوسی افزود: با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای، برای نخستین بار شاهد حضور منسجم بازی سازان در نمایشگاه الکامپ بودیم.
وی با بیان اینکه الکام گیمز از بخش های جذاب نمایشگاه امسال بود و بازدیدکنندگان استقبال بسیار خوبی از آن داشتند، افزود: 15 شرکت بازی ساز در فضایی به وسعت 300 متر مربع در الکام گیمز امسال حضور یافتند و امیدواریم سال آینده یک سالن به بازی سازان اختصاص یابد.
وی به برگزاری نمایشگاه  Tehran Game Convention در 9 و 10 اردیبهشت ماه سال آینده پرداخت و گفت: از فروردین ماه امسال برای برگزاری این نمایشگاه که یکی از بین المللی ترین نمایشگاه های کشور خواهد بود، برنامه ریزی شده و در نمایشگاه های برتر بازی سازی دنیا این رویداد معرفی شده است.
مدیر عامل بنیاد بازی های رایانه ای با اعلام حضور 30 ناشر و 30 سخنران بین المللی در حوزه بازی در نمایشگاه TGC گفت:  نمایشگاه الکامپ فضای مناسبی برای برقراری ارتباط بازی سازان با مردم است این در حالی است که TGC یک رویداد B2B و ویژه متخصصان و شرکت های فعال ایرانی و خارجی است.وی با اعلام اینکه امسال 9 هزار مجوز بازی موبایل صادر شده است، گفت: در جهت رفع مقررات دست و پاگیر، صدور پروانه ساخت لغو شد و بنیاد تنها با نظارت پس از نشر، پروانه انتشار صادر می کند، چراکه نمی خواهیم صنعت بازی سازی پشت دروازه بنیاد قفل شود.
کریمی قدوسی با بیان اینکه گیمرها به سمت بازی های موبایلی و آنلاین علاقه نشان می دهند، گفت: در سال 92 حدود 73 درصد گیمرها با کامپیوتر بازی می کردند این در حالی است که در سال گذشته این میزان به 23 درصد رسید و شاهد کوچ سریع گیمرها از بازی کامپیوتری به سمت بازی های موبایل و آنلاین هستیم.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره بودجه امسال این نهاد توضیح داد: بنیاد ملی بازی های رایانه ای نقش مهمی در توسعه صنعت بازی در کشور دارد. اکنون زمان آن است که به پای نهال این صنعت آب فراوان بریزیم و امیدواریم در مذاکره با نمایندگان مجلس، رقم بودجه بنیاد افزایش یابد.
وی ادامه داد: هرچند روی کاغذ بخشی از بودجه پارسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اما از آنجا که اعتبارات این نهاد برای نخستین بار در ذیل بودجه وزارت ارشاد آمده است، قاعدتا میزان تخصیص اعتبار بیشتر شده و در عمل احتمالا شاهد بودجه بیشتری برای بنیاد باشیم.
باقر بحری، مدیر اجرایی الکامپ نیز در این نشست خبری گفت: سال گذشته بخش ویژه کسب و کارهای نوپا (الکام استارز) با 300 متر مربع فضا شکل گرفت و امسال یک سالن را در اختیار دارد. امیدواریم الکام گیمز نیز سال آینده در یک سالن و با حضور گسترده بازی سازان کشورمان برگزار شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :