آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197951
تاریخ انتشار : 30 آذر 1395 10:56
تعداد بازدید : 826

گوگل پروژه تانگو را متوقف کرد؟

گوگل علاوه بر ساخت نقشه از کل جهان، تمایل زیادی هم به تهیه نقشه از ساختار داخلی ساختمان ها دارد که این موضوع را در پروژه تانگو پیاده سازی کرد. اما این پروژه توسط گوگل ادامه پیدا نکرد و پارسال ظاهرا متوقف شد. با این حال قرار شد که لنوو این پروژه را ادامه دهد.


پروژه تانگو اگرچه از بخش فناوری های پیشرفته گوگل بیرون آمده، اما ایده بسیار ساده ای است. در پروژه تانگو سنسورهای مختلفی روی گوشی نصب می شود تا از فضای داخلی ساختمان نقشه سه بعدی تهیه کند.
این پروژه را می توان در یک گوشی هوشمند تعبیه کرد، اما مهم ترین قسمت، سنسوری است که در دوربین تعبیه می شود و قادر است عمق هر پیکسل را در محیط اطرافش تشخیص دهد. البته این موضوع به سخت افزار دستگاه بستگی مستقیمی دارد.
از آنجا که گوشی های هوشمند همه جا همراه کاربران است، این دستگاه ها می توانند در هر مکانی که قرار می گیرند، از محیط اطراف نقشه برداری کرده تا درنهایت درکی از جهان فیزیکی اطرافش به صاحب گوشی ارایه دهد.
از یک سال پیش این پروژه تقریبا متوقف شد و حالا لنوو با معرفی Phab 2 Pro به عنوان نخستین گوشی دنیا با پشتیبانی از پلات فورم تانگوی گوگل، به نظر می رسد قصد دارد این مسیر را ادامه دهد.
Tango قرار است بعد جدیدی را به اپلیکیشن ها، بازی ها و دیگر برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند اضافه کند.
گزار ش ها حاکی است که پروژه تانگو همچنان ادامه دارد و ظاهرا گوشی بعدی مبتنی بر پروژه تانگو توسط لنوو در دست ساخت است. 
حتی یکی از مدیران گوگل اعلام کرده که سال آینده باید منتظر استفاده از این فناوری در بسیاری از گوشی های هوشمند 
باشیم.
همچنین اخباری منتشرشده مبنی بر اینکه شرکت تایوانی ایسوس هم قصد دارد در نمایشگاه CES 2017 از محصولاتی مبتنی بر این فناوری رونمایی کند.
با این حال از آنجا که لنوو رابطه مستقیمی با گوگل برای ساخت گوشی های مبتنی بر پروژه تانگو دارد، یک گام از سایر شرکت ها جلوتر است و انتظار می رود که سال آینده نیز شاهد عرضه گوشی هایی با فناوری تانگو باشیم.
بد نیست بدانید که این فناوری خیلی گران نیست و از آنجا که این فناوری با واقعیت افزوده ترکیب شده، می توان آینده درخشانی را برای آن متصور شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :