آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197954
تاریخ انتشار : 30 آذر 1395 11:1
تعداد بازدید : 1302

دسترسی والدین به کارنامه دانش آموزان الکترونیکی شد

سامانه سرویس ها و خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شد.


فارس- اسفندیار چهاربند، رییس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در بازدید از غرفه این وزارتخانه در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: آموزش و توانمندسازی در قالب آموزش ضمن خدمت به ۱۴۰ هزار معلم در مدارس هوشمند به صورت همزمان از دستاوردهای ارایه شده در بیست و دومین نمایشگاه  بین المللی الکامپ است.
وی به راه اندازی سامانه سرویس ها و خدمات الکترونیکی این وزارتخانه پرداخت و افزود: وزارت آموزش و پرورش در جهت کاهش هزینه ها، تحقق دولت الکترونیکی و ایجاد درگاه واحد به راه اندازی این سامانه برای خدمات رسانی به دانش آموزان، معلمان، کارکنان و اولیا به آدرس الکترونیکی eservice.medu.ir اقدام کرده است.
چهاربند با بیان اینکه این سامانه از 22 آذر ماه به صورت رسمی آغاز به کار کرده است، گفت: تدابیر لازم جهت الزام ادارات آموزش و پرورش مناطق و مدارس در راستای مدیریت مطلوب تر و ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی مورد نیاز فراهم شده است.
وی افزود: ثبت نام در جشنواره ها و مسابقات، ثبت محتوای الکترونیکی، مشاهده محتوای الکترونیکی، ثبت نمرات، ثبت موارد انضباطی و تشویقی دانش آموزان، مشاهده برنامه هفتگی معلم، ثبت حضور و غیاب برخط، ثبت تکالیف کلاسی، مشاهده بانک نمونه سوالات امتحانی، ثبت تجربیات موفق و ارزنده، ثبت اختراعات و ثبت نام در انجمن های علمی و آموزشی معلمان از خدمات ارایه شده به معلمان در این سامانه است.
رییس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت برنامه هفتگی، ثبت حضور و غیاب برخط، تعریف انتخابات دانش آموزی، فیش حقوقی کارمندان و آیین نامه ها و بخشنامه ها از خدماتی است که در این سامانه به کارکنان اداری ارایه می شود.
چهاربند گفت: کارنامه فرزندان، وضعیت حضور و غیاب، وضعیت انضباطی و تشویقی و نظرسنجی مشاوره ای نیز از خدمات ارایه شده در این سامانه برای والدین است.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :