آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197964
تاریخ انتشار : 30 آذر 1395 11:20
تعداد بازدید : 849

نمایشگرهای تاشدنی موبایل به تولید انبوه می رسد

شرکت ال جی اعلام کرده که تولید انبوه نمایشگرهای OLED برای استفاده در گوشی های هوشمند ساخت اپل، گوگل و مایکروسافت را در سال ۲۰۱۸ آغاز می کند.

مهر- حدود یک سال دیگر شرکت های اپل، گوگل و مایکروسافت گوشی هایی عرضه خواهند کرد که می توان آنها را تا زد و به راحتی در جیب جای داد.
برخی منابع خبری می گویند سامسونگ حتی پیش از این زمان و در سال ۲۰۱۷ هم گوشی های هوشمند خود را روانه بازار خواهد کرد. گفته می شود دو گوشی گلکسی S8 و گلکسی نوت ۸ دارای نمایشگرهای تاشدنی خواهند بود. هرچند این شرکت هنوز در این زمینه اطلاع رسانی نکرده است.
علاوه براین احتمال دارد که اپل هم گوشی آیفون 7s یا آیفون 8 را در سال آینده میلادی با نمایشگر تاشو روانه بازار کند. نمایشگرهای OLED علاوه بر قابلیت تاشدن از شفافیت و وضوح قابل ملاحظه ای برخوردار خواهند بود.
کارشناسان معتقدند این تحول زمینه را برای مهاجرت به دنیای گوشی ها ی هوشمند با نمایشگرهای تاشو ظرف یک تا دو سال آینده فراهم خواهد کرد.
ال جی پیش از این نمونه ها ی اولیه چند نمایشگر تاشو را عرضه کرده بود که انعطاف یکی از آنها در حدی است که می توان آن را مانند یک روزنامه لوله کرد. انتظار می رود در آینده فناوری مورد استفاده در تولید این نمایشگرها تا بدان حد پیشرفت کند که بتوان نمایشگرهای بزرگ تلویزیون را هم به طور تاشو طراحی کرد.
اگرچه تولید گوشی ها ی دارای نمایشگرهای تاشو توسط اپل چندان عجیب نیست، اما اجرای چنین ابتکار عملی توسط گوگل و مایکروسافت که در این زمینه سابقه چندانی ندارند، قابل تامل به نظر می رسد. ظاهرا نسل جدید گوشی ها ی پیکسل و سرفیس با چنین قابلیت ها یی تولید می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :