آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198014
تاریخ انتشار : 1 دی 1395 10:33
تعداد بازدید : 786

یک شرکت آمریکایی اعلام کرد

چاپگرهای سه بعدی برای تولید ادوات الکترونیکی و اندام انسان

یک شرکت آمریکایی اعلام کرد که چاپگرهای سه بعدی جدید این شرکت آماده عرضه به بازار است. این شرکت چاپگر سه بعدی زیستی نیز ساخته که با استفاده از آن می توان اندام های انسان را تولید کرد.

مهر- آمیت درور، مدیرعامل شرکت آمریکایی نانودیمنشنز (Nano Dimensions) معتقد است ما موفق به ارایه فناوری جدیدی شدیم که قادر است صنعت الکترونیک را بهبود دهد. 
وی افزود: این فناوری جدید موجب افزایش تقاضا نسبت به محصولات این شرکت شده است به طوری که طی ۱۸ ماه گذشته سیلی از تقاضاها روانه این شرکت شده است. یکی از موارد استفاده چاپ سه بعدی، استفاده از آن در ساخت بوردهای مدارچاپی است. فناوری DragonFly2020 چاپگر سه بعدی است که می تواند لایه های مختلف از بوردهای مدار چاپی را ایجاد کند. این کار برای تولید محصولات الکترونیکی مختلف به ویژه برای تامین نیاز بخش نظامی بسیار راهگشاست.
نانو دیمنشنز یک شرکت تابعه دارد که اخیرا اقدام به ساخت چاپگر زیستی کرده است. این شرکت نمونه اولیه این ابزار را ساخته است که می توان از آن برای تولید بافت انسان استفاده کرد.  مدیران نانودیمنشنز اعلام کرده اند که فعلا در مرحله تحقیق برای تولید اندام انسان به واسطه این چاپگر هستند. هنوز نیاز به زمان بیشتری دارند تا روی این پروژه متمرکز شوند. درور معتقد است که سال ۲۰۱۷ زمان مناسبی برای فروش چاپگرهای این شرکت است و نانودیمنشنز این فرصت را خواهد داشت که بعد از سه سال کار سخت، محصول خود را به بازار عرضه کند. فرصت های موجود در این بازار بسیار زیاد است. درور تایید می کند که در حال حاضر دو واحد از چاپگرهای این شرکت وارد بازار شده و هفت تا هشت نوع جدید هنوز به بازار عرضه نشده است. احتمالا در سه ماهه چهارم سال جاری، چهار سری از این محصولات وارد بازار شوند.مدیرعامل شرکت نانودیمنشنز معتقد است که مشتریان سری اول این محصولات، مشتریان بتا هستند که فیدبک های لازم برای ارتقای محصولات را به آنها خواهند داد. کیفیت دغدغه اصلی این شرکت است به همین دلیل باید ابتدا نسخه های بتا عرضه شوند و بعد عرضه عمومی آنها آغاز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :