آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198020
تاریخ انتشار : 1 دی 1395 10:42
تعداد بازدید : 1123

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اذعان کرد

هوشمندسازی مدارس باز هم به کما رفت

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه هوشمندسازی جزو سیاست های ماست و اکنون مقداری در رکود قرار گرفته است، گفت: امیدواریم بر اساس توافق نامه مشترکی که با وزارت ارتباطات داشتیم، مدارس را متصل کنیم.

ایسنا- محی الدین بهرام محمدیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر تاکید وزیر آموزش و پرروش مبنی بر لزوم متناسب سازی حجم کتب درسی گفت:  دکتر دانش آشتیانی عقاید و اظهاراتی پیرامون برنامه درسی دارند که منبعث از سند برنامه درس ملی است.
وی افزود: متناسب سازی حجم کتب درسی و متناسب سازی عناوین دروس جزو سیاست های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و ما برای تحقق آن تلاش می کنیم.
رییس سازمان پژوهش و بر نامه ریزی آموزشی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از فعالیت های سازمان پژوهش نیز  شبکه رشد دانش آموزی است، گفت: شبکه رشد دانش آموزی جزو پرمراجعه ترین شبکه های اینترنتی آموزشی فارسی زبان است و ما به صورت مرتب محتوای آن را غنی سازی کرده و تلاش می کنیم محتوا و برنامه های جدیدی را در سرویس های مختلف ارایه کنیم.
محمدیان به هوشمند سازی مدارس نیز به عنوان یکی از سیاست ها و برنامه های سازمان پژوهش پرداخت و گفت: هوشمندسازی جزو سیاست های ماست، البته اکنون مقداری در  رکود قرار گرفته است اما امیدواریم بر اساس توافق نامه مشترکی که با وزارت ارتباطات داشتیم، مدارس را متصل کنیم. البته تولید در بستر فاوا توسط ما دنبال می شود و نرم افزارهای آموزشی تولید شده را به صورت برخط و غیربرخط در قالب نرم برنامه «برفراز آسمان» ارایه می کنیم.
وی افزود: طرز تلقی های متفاوتی نسبت به هوشمندسازی وجود دارد و برخی تصور می کنند مقصود از هوشمندسازی، تامین امکانات سخت افزاری است در حالی که هوشمندسازی به معنای دستیابی به فناوری ها به منظور پیشبرد اهداف تعلیم و تربیتی است و باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که در آینده نه تنها مدارس هوشمند بلکه آموزش و پرورشی هوشمند و بهره مند از فناوری ها داشته باشیم و ابزار یادگیری را از کتاب به سایر رسانه ها چون محتوای الکترونیکی سوق دهیم و از طریق آن آموزش را توسعه دهیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :