آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198021
تاریخ انتشار : 1 دی 1395 10:43
تعداد بازدید : 871

نصب صندوق مکانیزه فروش تا سال 97 به تعویق افتاد

یک کارشناس بانکی از تکمیل ظرفیت نصب دستگاه خودپرداز در شعب بانکی خبر داد و در عین حال اعلام کرد که نصب صندوق های مکانیزه فروش تا سال ۹۷ به تعویق افتاده است.

مهر- امیرحسین فتاحی در خصوص نصب صندوق های مکانیزه فروش در واحدهای صنفی گفت: سازمان امور مالیاتی برای فراهم سازی زیرساخت‎های لازم برای نصب صندوق مکانیزه فروش مناقصه برگزار کرد و بر همین اساس ما نیز در این مناقصه شرکت کرده و به اصناف اعلام آمادگی کردیم که ظرفیت تولیدی لازم را برای فراهم سازی صندوق ها داریم؛ البته مشکل ما تولید صندوق مکانیزه فروش نیست و مساله ای نیز برای افزایش ظرفیت نداریم، اما هنوز برنامه سازمان امور مالیاتی در این زمینه مشخص نیست.
وی افزود: قرار بر این است که الزام نصب صندوق مکانیزه فروش تا سال ۹۷ فراهم شده و صندوق های نصب شده طبق استاندارد نصب شوند؛ این در حالی است که اکنون اصناف الزامی به خرید این صندوق ها ندارند؛ اما هر زمان که این الزام برای نصب در واحدهای صنفی انجام شود، آنها به دنبال تامین این صندوق ها خواهند بود و تولید انبوه توجیه پیدا می کند.
فتاحی گفت: اکنون بسیاری از واحدهای صنفی، صندوق ها را با استفاده از لپ تاپ، تبلت و کامپیوتر خود راه اندازی کرده اند و در کنار آن، از دستگاه پوز نیز استفاده می کنند؛ در حالی که باید صندوقی طراحی و در اختیار آنها قرار گیرد که ذخیره امن و حافظه مناسب برای نگهداری تراکنش ها داشته باشد و امکان انجام تراکنش کارتی نیز وجود داشته باشد.
به گفته وی اگر قرار بر این باشد که صندوق با پوز جداگانه در اختیار اصناف قرار گیرد، فرقی با سیستم فعلی ندارد؛ البته باید برای صندوق هایی با تراکنش های بالا و ذخیره امن، طراحی خاصی صورت گرفته و تاییدیه شاپرک نیز اخذ شود.
وی ادامه داد: هم اکنون ظرفیت نصب خودپرداز در شبکه بانکی اشباع شده است؛ این در حالی است که در حال حاضر ۲۰ هزار شعبه بانکی وجود دارد که ۴۰ هزار دستگاه خودپرداز در آن نصب است؛ بنابراین این ظرفیت تکمیل است؛ ولی برای دستگاه هایی که از رده خارج می شود، ممکن است جایگزین شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :