آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198426
تاریخ انتشار : 6 دی 1395 10:48
تعداد بازدید : 1426

پاسخ معاون مخابرات همدان به انتقاد رقبا

معاون مخابرات استان همدان به انتقادات بخش خصوصی این استان در این باره که مخابرات به آنها اجازه فعالیت در همه مناطق را نمی دهد، پاسخ داد.

فارس- ناصر محمدطاهری گفت: 11 شرکت در عرضه خدمات اینترنت در بخش خصوصی فعال هستند که این شرکت ها تنها حاضر شدند در مراکز پرظرفیت مانند مرکز پاستور، باباطاهر، تختی و شهرهایی که دارای این مراکز هستند، سرمایه گذاری کنند.
معاون شبکه شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه مخابرات نیز فضا را مطابق امکانات طراحی و زیرساخت ها را فراهم کرده، گفت: افرادی که متقاضی دریافت ترمینال باشند، به آنان عرضه خواهد شد.
وی با بیان اینکه امکان ارایه خدمات اینترنتی در مناطق کم ظرفیت فراهم شده است، ادامه می دهد: در برخی از مکان ها فضاهایی اجاره شده و تجهیزات با ظرفیت های کمتر تدارک دیده شده تا در مناطقی که زیرساخت فراهم نبوده، از بستر فیبر برای واگذاری اینترنت به شهروندان استفاده شود.
محمدطاهری با بیان اینکه در این مناطق ظرفیت شماره ها به یک هزار تا 2 هزار عدد می رسد، گفت: بنابراین هر شرکت دیگر نیز برای ارایه خدمات در این مناطق باید مجوزهای لازم را مانند مخابرات از شهرداری و اداره برق دریافت کند و به ارایه خدمات بپردازد.
وی با بیان اینکه در این مناطق برق خریداری شده در حد مصرف خود مخابرات است، می گوید: شرکت های دیگر نیز در این مناطق باید زیرساخت های لازم را برای فروش اینترنت به مشترکان ایجاد کنند.
معاون شبکه شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه فضایی را که در مناطق کم ظرفیت مجوز گرفتیم برای استفاده خود شرکت مخابرات است، اظهار می کند: هر شرکت دارای مجوز در مناطق کم ظرفیت باید سرمایه گذاری کند تا بتواند سرویس واگذار کند.
وی با بیان اینکه این شرکت ها حاضر نیستند هزینه اضافه روی دست خود بگذارند، می افزاید: معمولا ترجیح می دهند در بسترهایی که امکانات وجود دارد، فعالیت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :