آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198428
تاریخ انتشار : 6 دی 1395 10:52
تعداد بازدید : 615

اعتراف مایکروسافت به نامناسب بودن روش مهاجرت به ویندوز 10

کریس کاپوسلا مدیر امور بازاریابی مایکروسافت در مصاحبه تازه خود اعلام کرده است، تلاش های این شرکت برای وادار کردن کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 مشکلات زیادی داشته و بیش از حد تهاجمی بوده است.

فارس- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی فاس بایت، وی افزود: مایکروسافت به علت اقدامات متنوع و اجبارآمیز خود برای مجبور کردن کاربران به بارگذاری و نصب ویندوز 10 با انتقادهای زیادی مواجه شده است.به گفته کاپوسلا، مایکروسافت از این موضوع درس گرفته و در آینده به این نوع حساسیت های کاربران توجه خواهد کرد؛ حساسیت هایی که به شکایت از مایکروسافت هم منجر شده است.
مایکروسافت برای وادار کردن کاربران به بارگذاری و نصب ویندوز 10 بارها پیام های هشداردهنده خود را بر روی ویندوزهای قدیمی تر در برابر چشم کاربران به نمایش گذاشت که موجب نارضایتی آنها شد. 
همچنین این شرکت برنامه زمان بندی خود برای بارگذاری ویندوز 10 را نیز در سیستم عامل های قدیمی تر ارسال می کرد تا کاربران مجبور به انتخاب زمانی برای بارگذاری این سیستم عامل شوند و اگر کاربران علامت ضربدر را که در محیط ویندوز به معنای لغو است، انتخاب می کردند؛ زمان پیش فرض موجود در سیستم عامل ویندوز برای این کار انتخاب شده و سیستم عامل جدید به طور خودکار بارگذاری و نصب می شد. 
این امر منجر به مصرف شدن حجم قابل توجهی از ترافیک داده کاربران و عدم امکان برخی برنامه های قدیمی می شد و با اعتراض و نارضایتی جدی کاربران مواجه می شد.
مایکروسافت همچنین برنامه موبایلی موسوم به Get Windows 10 را عرضه کرد تا کاربران ویندوزهای 7 و 1/8 را مجبور به مهاجرت به ویندوز 10 کند که این امر هم موجب نارضایتی کاربرانی شد که مرتب پیام هایی در این زمینه دریافت می کردند.
کریس کاپوسلا می گوید: این رویکرد مایکروسافت برای نخستین بار اجرا شد و با توجه به نظرات منفی گسترده و برای احترام به بازخوردهای مخاطبان دیگر از چنین روش هایی استفاده نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :