آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198432
تاریخ انتشار : 6 دی 1395 10:58
تعداد بازدید : 916

واکنش تند اپل به شکایت نوکیا

در طول چند روز گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه نوکیا از اپل به جرم استفاده بدون اجازه این شرکت از اختراعات ثبت شده نوکیا شکایت کرد که درنهایت این موضوع با واکنش تند اپل مواجه شده است.

فناوران- در پی شکایت نوکیا از اپل، این شرکت تمامی محصولاتی را که در فروشگاه آنلاین خود عرضه کرده و به نحوی با نوکیا ارتباط دارند، حذف کرده است.
از جمله این محصولات می توان به تمامی تولیدات Withings پرداخت که در زمینه تولید محصولات دیجیتال مرتبط با حفظ تناسب اندام فعالیت می کند.
تا پیش از این محصولات یاد شده با یک جست وجوی ساده در دسترس بودند، اما چند روزی است که کاربران بعد از جست وجو با پیام «محصول مورد نظر در apple.com موجود نیست» مواجه می شوند.
اوایل هفته گذشته نوکیا اپل را در چند دادگاه در سراسر جهان به علت استفاده بدون مجوز از حق اختراعات ثبت شده خود تحت پیگرد قضایی قرار داد. اگرچه در سال 2011 دو شرکت بر سر این موضوع با هم توافقنامه ای امضا کرده بودند، اما نوکیا اعلام کرده که تلاش برای حل و فصل کامل این ماجرا به نتیجه نرسیده است.
نوکیا 40 شکایت با همین موضوع را تقدیم دادگاه هایی در آلمان، آمریکا، فنلاند، انگلیس، ایتالیا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، هنگ کنگ و ژاپن کرده که تقریبا تمامی اجزا و امکانات مورداستفاده در تولیدات اپل اعم از نمایشگرهای گوشی، رابط کاربری و سایر بخش های گوشی را شامل 
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :