آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198436
تاریخ انتشار : 6 دی 1395 11:4
تعداد بازدید : 790

سیانوژن متوقف می شود

شرکت Cyanogen اعلام کرده که تا اواسط ماه جاری فعالیت خود را پایان می دهد.


موبنا– براساس گزارش سیانوژن، آخرین روز سال ۲۰۱۶ میلادی تمامی سرویس ها و خدمات Cyanogen برای همیشه غیرفعال می شوند و کاربران به هیچ یک از این خدمات دسترسی نخواهند داشت.کدهای منبع سرویس های Cyanogen که به صورت متن باز تهیه شده اند، در اختیار مراکز توسعه دهنده نرم افزار باقی خواهند ماند. شرکت مذکور در نظر دارد از این پس به جای آنکه در قالب یک سیستم عامل متن باز مجزا فعالیت کند، به عنوان یک افزونه برای آندرویید گوگل به فعالیت خود ادامه دهد.
«استیو کوندیک»، از بنیانگذاران شرکت Cyanogen اعلام کرد قصد دارد نام این برند را هم عوض کند و سرمایه گذاران جدید را برای ادامه فعالیت های خود در اختیار بگیرد.
اوایل ماه جاری اعلام شده بود که در سیستم GitHub نام جدید Lineage Android Distribution ثبت شده است که به عنوان نام و ساختار جدید شرکت Cyanogen وارد فعالیت می شود.نخستین نسخه از سیستم عامل Cyanogen در تاریخ اول ژوئیه ۲۰۰۹ با کد ۳.۱ وارد بازار شد و از آن زمان تاکنون تعداد کاربرانی که روی گوشی های خود از CyanogenMod استفاده می کردند، به بیش از ۵۰ میلیون نفر رسید. این شرکت چندی پیش سیستم عامل CM14.1 را مبتنی بر آندرویید ۷ گوگل عرضه کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :