آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198502
تاریخ انتشار : 7 دی 1395 11:10
تعداد بازدید : 819

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره استفاده از USSD

دی ماه از راه رسیده و براساس اعلام قبلی مسوولان بانک مرکزی ارایه خدمات بر بستر کدهای دستوری یا همانUSSD ها باید براساس ضوابط جدید انجام شود. ضوابطی که به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه پرداخت آنقدر دست و پاگیر هست که استقبال به عمل آمده از این کدهای دستوری را که به افزایش سهم پرداخت های موبایلی و به نوعی کاهش بار شبکه پرداخت کارتی کمک کرده، کاهش می دهد.

فناوران – بر این اساس مشتریانی که بخواهند از این کدهای دستوری استفاده کنند، از این پس ابتدا باید به بانک مراجعه کنند و شماره کارت خود را ثبت کنند. تنوع استفاده از این کدها هم در این روش کاهش خواهد یافت. با این وجود اما ظاهرا افزایش نگرانی ها از میزان امنیت این نوع پرداخت باعث شده بانک مرکزی در تصمیم خود مصر باشد و براساس شنیده های فناوران از روابط عمومی بسیاری از بانک های کشور بانک مرکزی بخشنامه مربوطه را هم ابلاغ کرده است. براساس این بخشنامه، استفاده از USSD مستلزم ثبت شماره همراه و کارت بانکی در سامانه پیوند است. تمامی مشتریان بانک که قصد بهره مندی از خدمات USSD را دارند، باید نسبت به اتصال شماره کارت خود به شماره تلفن همراه از طریق سامانه پیوند اقدام کنند.
براساس دستور بانک مرکزی این اقدام به منظور ارتقای سطح امنیت کانال USSD برای تراکنش های مالی صورت پذیرفته و همه مشتریان بانک که قصد استفاده از سامانه USSD را دارند، لازم است از تاریخ اول دی ماه امسال با ورود به نشانی اینترنتی www.refah-bank.irنسبت به اتصال شماره کارت خود با شماره تلفن همراه اقدام کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :