آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198507
تاریخ انتشار : 7 دی 1395 11:16
تعداد بازدید : 1091

انتخابات الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات برگزار نمی شود

معاون مرکز توسعه دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور، سرعت، صحت و دقت را از مهم ترین آثار انتخابات الکترونیکی دانست و از تلاش این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی انتخابات ریاست جمهوری ۹۵ در صورت تایید شورای نگهبان خبر داد.

ایسنا- علیرضا براتی گفت: فرآیند انتخابات الکترونیکی دو بحث مهم دارد، یکی احراز هویت رای دهنده با کارت ملی که از طریق سرور وزارت کشور به صورت آنلاین احراز هویت می شوند و به آنها تعرفه الکترونیکی می دهیم که در صندوق اخذ رای الکترونیکی رای می دهند و دیگری آرای صندوق ها که به صورت الکترونیکی شمارش خواهند شد.
معاون مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور با بیان اینکه ما می توانیم از شبکه ملی اطلاعات با سیاست های امنیتی که لحاظ می شود، در بستر انتخابات استفاده کنیم، اما تاکنون استفاده ای نداشتیم، افزود: ما شبکه ملی اطلاعات را شبکه بزرگی می دانیم که دوست داریم به زودی جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کند و قطعا به وزارت ارتباطات کمک خواهیم کرد تا این شبکه به بهره برداری مفید و لازم در کشور برسد. اگر این شبکه با فرآیندهای انتخاباتی ما سازگار باشد، قطعا از آن در سال های آتی استفاده خواهیم کرد.
براتی با بیان نقش شبکه ملی اطلاعات در انتخابات الکترونیکی گفت: ما با افراد وزارت ارتباطات مذاکره هایی داشتیم ولی از آنجایی که از قبل برای آن قسمت از انتخابات که باید روی شبکه ملی اطلاعات انجام شود، بستر اختصاصی داشتیم و روی امنیت و پایداری آن کار کرده بودیم، در حال حاضر نمی توانیم شبکه ملی اطلاعات را به یک باره جایگزین کنیم بلکه این اتفاق باید به تدریج بیفتد.
وی با بیان اینکه به خاطر امنیت در هیچ فرآیند انتخاباتی از اینترنت استفاده نمی شود و ۲۴ فرآیند کاملا الکترونیکی در بستر یک شبکه امن و اختصاصی انجام می شود که امکان هک و نفوذ در آن وجود نداشته باشد، گفت: ما یک شبکه ارتباطی پیش بینی کردیم که بیش از ۹۷ درصد از حدود ۵۰ هزار شعبه اخذ رای موجود در انتخابات گذشته به صورت آنلاین با ستاد انتخاباتی کشور متصل شده و شماره ملی رای دهندگان و احراز هویت آنها به صورت آنلاین در وزارت کشور انجام می شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :