آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198521
تاریخ انتشار : 7 دی 1395 11:45
تعداد بازدید : 835

ناصرعلی سعادت، رییس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات عنوان کرد:

سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات است

ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای و رییس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: امسال نیز همچون چهار دوره گذشته سازمان در راستای ارتقای سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن در ارگان ها و سازمان ها، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را برگزار می کند.

فناوران- رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان این مطلب گفت: در دوره های گذشته همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون “راهبری سازمانیIT  “و” آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات”، “ممیزی فناوری اطلاعات”، “سازوکارهای سنجش، پایش در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات “ پرداخته است؛ دراین دوره ، مبحث “ کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک” به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.
رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه  کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، درکشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریتICT  کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است از طریق برگزاری این همایش ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالش های مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
سعادت با بیان اینکه اولویت سازمان نظام صنفی رایانه ای، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT است، گفت: هدف نهایی سازمان، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغال زایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید منجر به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT شود.
وی افزود: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت و صاحبان صنایع و بانک ها هستند.
سعادت آشنایی کارفرمایان پروژه های حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات را ضروری دانست و  افزود: یکی از مشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقای این آگاهی کمک کند. بالا رفتن این آگاهی باعث می شود که فرایند کاری سازمان ها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.
به گفته سعادت، مدیریت بهینه فناوری اطلاعات در سازمان ها تاثیر مستقیمی بر افزایش درآمدهای آن سازمان دارد و سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران قصد دارد در این همایش با معرفی چند نمونه موفق مدیریت فناوری اطلاعات در مجموعه ها، کاربرد این موضوع در توسعه صنایع را نشان دهد.رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شد؛ اما قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.
او ادامه داد: در این راه ضروری است ممیزان فناوری اطلاعات در دل بخش خصوصی شکل بگیرند و با تایید سازمان نظام صنفی رایانه ای در نهایت از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی فاوا به دستگاه های مختلف ابلاغ شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :