آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198529
تاریخ انتشار : 7 دی 1395 11:56
تعداد بازدید : 1027

ادعای جاسوسی گوشی های آندروییدی چینی

شرکت امنیتی Kryptowire ماه گذشته شد یک مرکز چینی موسوم به Adups از پیام های متنی، اطلاعات تماس، لیست شماره تلفن ها، و اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربران جاسوسی می کند.

موبنا– در گزارش مرکز امنیتی مذکور ادعا شد این جاسوسی از طریق گوشی هایBlu R1 HD که به آمریکا فرستاده شده است انجام می شود. با انتشار این گزارش شرکت Blu اعلام کرد حفره های امنیتی خود را وصله کرده است و هیچ جاسوسی از دستگاه های آن صورت نمی گیرد.
با این جود هم اکنون یک شرکت امنیتی دیگر به نام Trustlook متوجه شده است تعداد زیادی از گوشی های هوشمند که اپلیکیشن Adups را در اختیار دارند، از کاربران جاسوسی می کنند. شرکت هایی که این اپلیکیشن را در اختیار کاربران خود می گذارند عموما چینی هستند و در بررسی های جدید مشخص شده است که اپلکییشن مذکور به صورت مخفیانه فعالیت می کند و کاربران از حضور آن بی اطلاع هستند.
مرکز Trustlook در بررسی های خود نام ۴۳ کارخانه را اعلام کرده است که تمامی آنها اپلیکیشن Adups را در اختیار دارند. البته در این گزارش گفته نشده است کدام یک از گوشی ها به این اپلیکیشن مجهز شده اند و با این وجود اعلام شده است دستگاه های شرکت هایی مانند ZTE هم از این طریق جاسوسی کرده اند.
در گزارش مذکور ادعا شده که گوشی های چینی به صورت ویژه این جاسوسی را انجام می دهند و کاربران را زیر نظر می گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :