آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198595
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 10:36
تعداد بازدید : 827

۸۹۰۰ مجوز کسب و کار شناسایی شد

معاون وزیر اقتصاد از احصای ۸۹۰۰ خدمت برای بخش مجوزهای کسب و کاری خبر داد و گفت: این خدمات شامل مجوز پیش نیاز، تأییدیه، گواهی نامه، فیش بانکی، فتوکپی شناسنامه و نظایر آن است.

فارس- سید حسین میرشجاعیان دیروز در مراسم رونمایی از نقشه ملی استعلامات مجوزهای کشور در محل وزارت اقتصاد با بیان نبود اطلاعات شفاف و دقیق در احصای مجوزها اظهار داشت: زمانی که کار شروع شد، حتی دستگاه ها از فرآیند صدور و تعداد مجوزهای خود خبر نداشتند. معمولاً در تسهیل فرآیند صدور مجوزها ، هر دستگاه قصور ناشی از طولانی شدن مجوزها را به عهده دستگاه دیگر می اندازد.
وی گفت: پس از احصای مجوزها واقف شدیم نقشه ملی استعلامات را تهیه کنیم که چه سرویس هایی برای مجوزها نیاز است. تهیه این نقشه 2 سال کار مداوم برده تا تمامی مجوزها مشخص شود که به چه استعلام یا خدمتی نیاز دارد.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه هیأت مقررات زدایی وظیفه احصا، بهینه سازی و ادغام مجوزها را دارد، گفت: باید مجوزها تسهیل شوند. سه کار برای تسهیل فرآیندها نیاز است، بنابراین سرویس های غیرضرور باید حذف شود، بازمهندسی فرآیندها صورت بگیرد و پس از آن مجوزها در قالب پنجره واحد الکترونیکی شود. وی به اهم دستاوردهای نقشه استعلامات مجوزهای کشور پرداخت و افزود: 5 دستگاه اصلی استعلام دهنده به ترتیب شامل قوه قضاییه با سهم 27 درصدی و تعداد 2479 مورد، نیروی انتظامی سهم 18 درصدی و 1225 سرویس، وزارت اقتصاد با سهم 11 در صدی و 982 سرویس، وزارت کشور با سهم 9 درصدی و 798 سرویس و وزارت بهداشت با سهم 5 درصدی و 415 سرویس در رتبه نخست تا پنجم قرار می گیرند.
این مقام مسوول به 5 دستگاه نخست استعلام گیرنده پرداخت و عنوان کرد: به ترتیب اتاق اصناف با سهم 58 درصدی و 5179 سرویس، وزارت تعاون، کار و رفاه با سهم 1/7 درصدی و 633 سرویس، جهاد کشاورزی با سهم 7/5 درصدی و 512 سرویس، وزارت فرهنگ و ارشاد با سهم 4 درصدی و 3260 سرویس و بانک مرکزی با سهم 3 درصدی به ترتیب در رتبه نخست تا پنجم قرار دارند.
میرشجاعیان افزود: اگر 5 دستگاه استعلام گیرنده روی دفتر IX بیایند، 70 درصد سرویس های مجوزها حل می شود و همچنین اگر استعلا م گیرندگان وارد این فضا شوند، 78 درصد مشکلات حل خواهد شد که منجر به بهبود فضای کسب و کار، کاهش هزینه و زمان می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :