آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198598
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 10:40
تعداد بازدید : 739

معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

فروش ۴ استارت آپ ایرانی از ۴ هزار میلیارد تومان گذشت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در میان هزاران استارت آپ ایرانی ۴ استارت آپ وجود دارد که فروش آنها از ۴ هزار میلیارد تومان گذشته است.

مهر- سورنا ستاری دیروز در مراسم رونمایی از صندوق سرمایه گذاری جسورانه و گشایش بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس ایران با اعلام این خبر گفت: محیط کسب و کار همواره باید برای فعالیت شرکت های دانش بنیان و نوپا فراهم شود تا آنها بتوانند بدون اینکه استخدام دولت شوند، در یک فضای باز ایده های خود را اجرایی و عملی سازند.
وی با بیان اینکه محیط کسب و کار مشکلات زیادی دارد، گفت: این مشکلات ریشه در فرهنگ ما دارد، به طوری که از قرن ها پیش بر پایه اقتصاد نفتی حرکت کرده ایم؛ زیرا فکر می کردیم که می توانیم با پول نفت، اقتصاد کشور را بچرخانیم.
ستاری افزود: ما از روز نخست این دولت تلاش داشته ایم که جوانان کشور ایده های خود را عملی سازند و درصدد استخدام دولت نباشند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه هم اکنون ۲ هزار و ۸۵۰ شرکت دانش بنیان تایید صلاحیت شده در کشور وجود دارد، گفت: هزاران استارت آپ نیز در کشور ایجاد شده که باید به این محیط کسب و کار وارد شوند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۰ شرکت سرمایه گذاری وجود دارند که می توانند شرکت های نوپا و طرح های دانش بنیان را مورد حمایت قرار دهند تا ایده های آنها به محصول تبدیل شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰ شتابدهنده در کشور داریم، افزود: از این شتاب دهنده ها می تواند هزاران استارت آپ بیرون بیاید که همین ها می توانند در راستای استفاده از پتانسیل منابع انسانی برای بهره مندی کشور از توانایی های آنها باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :