آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198610
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 10:58
تعداد بازدید : 884

آی بی ام سه فناوری جدید به سیستم عامل واتسون کلاود می افزاید

شرکت آی بی ام سه تکنولوژی جدید را به سیستم عامل ابری واستون کلاود (Watson Cloud) خواهد افزود.

ایتنا- با این امکانات جدید توسعه دهندگان قادر به اضافه کردن تشخیص بصری هوشمند و قابلیت های تبدیل گفتار به متن به نرم افزارهای موبایل و شبکه خواهند بود. یکی از این ویژگی های جدید اساسا برای رونویسی سخنرانی به کار برده می شد. آی بی ام این فرآیند را به عنوان «الگوریتم به کار برده شده برای شناسایی و پخش سخنرانی بوسیله هویت سخنران» تعریف کرده است. 
با اضافه کردن توصیف سخنران به این سیستم، توسعه دهندگان قادر خواهند بود درحالی که مکالمه بین دو نفر در زمان واقعی اتفاق می افتد، نرم افزاری با توانایی تحلیل مکالمات و نیز انجام اقدامات لازم طراحی کنند. آی بی ام همچنین بخش Visual Recognition را به روزرسانی کرده است که بدین ترتیب شامل یک کتابخانه غیرقابل انتقال ساخته شده از ده ها هزار برچسب بصری است که به پلات فرم اجازه تشخیص مفاهیم بصری متنوعی مانند اشیا، افراد، مکان ها و صحنه ها را می دهد.
 این بخش می تواند مفاهیم گسترده بصری و اشیا را در تصاویر تشخیص دهد و صحنه های بصری محور را در متن درک کند. بخش دیگری از این سامانه با نام «واتسون دیسکاوری» سرویس جریان های بهتر داده ها را تبدیل می کند و ازاین رو محتوای موردنظر می تواند برای درک مفهوم، کشف الگوها و موقعیت ها تحلیل شود. برای استفاده از این قابلیت، توسعه دهندگان می توانند مجموعه داده های خودشان را روی سرویس ها بارگذاری کنند یا از پایگاه داده های عمومی موجود استفاده کنند.
بخش دیگری از این سیستم با عنوان دیسکاوری سرویس واتسون (Watson Discovery Service)  پردازش های خاصی مانند تبدیل، نرمال سازی و غنی سازی را بر روی محتوا انجام می دهد تا محتوا بتواند برای استخراج مفاهیم موجود در آن آماده گردد.
در این بخش نیز توسعه دهندگان در استفاده از مجموعه داده های خودشان یا پایگاه داده های عمومی مختارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :