آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198613
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 11:2
تعداد بازدید : 1366

تدوین نقشه راه توسعه خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی

سند نقشه راه توسعه خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، مبنای اصلی ارایه خدمات در این مناطق در برنامه ششم است که در این سند خدمات الکترونیکی در 10 حوزه اصلی تقسیم شده اند و در سال نخست 5 حوزه در اولویت است.

فارس- سند نقشه راه توسعه خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده است.
همزمان با گسترش خدمات دسترسی به شبکه و توسعه خدمات الکترونیکی و محتوایی بر این بستر، گسترش خدمات در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته نیز در دستور کار قرار گرفته است.
این سند در راستای تحقق نظام نامه خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) تدوین شده تا بستری برای مشارکت فعالان بخش خصوصی و دولتی در ارایه خدمات به مناطق کمتر توسعه یافته فراهم کند.
وزارت ارتباطات با هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط، مسیر استقرار خدمات الکترونیکی را در قالب این نقشه راه برنامه ریزی کرده است.
این نقشه مبنای اصلی توسعه خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته بر بستر شبکه پهن باند ایجادشده در طول برنامه ششم توسعه خواهد بود. در سند حاضر، خدمات الکترونیکی در حوزه های کشاورزی، آموزشی، بهداشت و سلامت، مالی و بانکی، گردشگری، تسهیلات عمومی، اشتغال و کارآفرینی، ثبتی، محیط زیست و انتظامی و قضایی شناسایی شده و برای پیاده سازی خدمات هر حوزه برنامه ریزی شده است. همچنین با توجه به فناوری های نوین که در آینده نزدیک بسیاری از کسب و کارها را متأثر خواهد کرد، در بخشی از این سند فناوری نسل پنجم ارتباطات، رایانش ابری، اینترنت چیزها، جویشگر و داده های عظیم و ارتباط آنها با خدمات پیشنهادی دیده شده است.
در این سند خدمات الکترونیکی در 10 حوزه اصلی تقسیم شده اند.
همچنین بودجه لازم برای ارایه و توسعه خدمات در بازه 5 ساله پیش بینی شده است. برنامه ریزی برای ارایه خدمات برای سال نخست برای خدمات بااولویت در حوزه های کشاورزی، آموزش، بهداشت و سلامت، مالی و بانکی و تسهیلات عمومی است.
نقشه راه نیاز به بازنگری سالانه ای خواهد داشت و درباره خدمات سایر حوزه ها در سال های بعد تصمیم گیری می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :