آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198619
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 11:8
تعداد بازدید : 762

رییس اتاق بازرگانی:

خارجی ها ایران را بهترین راه رسیدن به اقتصاد منطقه می دانند

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: هیأت های خارجی از حضور در ایران دو هدف دارند، یکی دسترسی به بازار ایران و هدف دوم این است که آنها ایران را امن ترین و کوتاه ترین راه رسیدن به اقتصاد منطقه می دانند.

فارس- غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران دیروز در نشست مطبوعاتی روسای اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران گفت: هیأت های خارجی استقبال قابل توجهی برای دستیابی به بازار ایران داشته اند و این نکته مثبت برای کشور و نشانه ظرفیت های قابل توجه در اقتصاد ایران برای همکاری بین المللی است.
شافعی گفت: شرکای خارجی ما در حقیقت یک مسابقه برای فعالیت های اقتصادی در منطقه و ایران دارند و تصور من این است که این سفرها با پیگیری بخش خصوصی و اتاق بازرگانی به نتایج لازم برسد.
شافعی با انتقاد از برنامه ششم گفت: یکی از نظرات بخش خصوصی این است که تمرکزگرایی از بین برود و استانداران در اداره مناطق خودشان نقش بیشتری داشته باشند.
رییس اتاق بازرگانی ایران همچنین با بیان موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: آنچه در این باره به اتاق بازرگانی برمی گردد، مردمی کردن اقتصاد است.
شافعی گفت: هر کاری که به مردم واگذار شده، نتایج قابل توجهی داشته و بنابراین سه اتاق به این مهم توجه ویژه ای دارند.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط موجود کشور احساس می شود که یک نیاز جدی به ائتلاف سازی بین بخش غیر دولتی و دولتی وجود دارد و برهمین اساس پیشنهاد شد تا سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف ایران با تشکیل دبیرخانه مشترک رسماً کار خودشان را در این زمینه آغاز کنند.
شافعی با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل دبیرخانه این اتاق صدایی رساتر برای بخش خصوصی بود، گفت: از این طریق بخش خصوصی می تواند نظری واحد به برنامه ریزان کشور و حاکمیت منتقل کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :