آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198707
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 0:25
تعداد بازدید : 1231

سیم کارت های بی هویت 13 دی ماه کاملا قطع می شوند

پس از اخطارهای اپراتورها به مالکان سیم کارت های مجهول الهویه امروز ارتباط برخی از این سیم کارت ها از سوی اپراتور یک طرفه شد و در صورت عدم احراز هویت، سیم کارت ها تا 13 دی ماه قطع کامل می شود.

فارس- طرح ساماندهی سیم کارت ها در کشور از یک سال پیش آغاز شد.
بنابر اعلام وزیر ارتباطات، در این مدت 50 میلیون سیم کارت ساماندهی شدند و 10 میلیون سیم کارت باقی ماند که مالکان آنها 20 تا 30 سیم کارت به نامشان ثبت بود، اما برای تعیین تکلیف نمی آمدند.
برای برخورد با دارندگان سیم کارت به تعداد بیش از حد مجاز، مصوبه قانونی وجود نداشت که اخیرا شورای عالی فضای مجازی با صدور مصوبه ای این اقدام را قانونی کرد.
همچنین براساس الزام این شورا، به دارندگان سیم کارت های مجهول الهویه برای احراز هویت یک ماه مهلت داده شد.
وزیر ارتباطات درباره این مهلت در پاسخ به فارس گفته بود: مصوبه شورا سه هفته پیش اعلام شد و با احتساب یک ماه فرصت، 9 دی ماه آخرین مهلت دارندگان سیم کارت های مجهول الهویه برای اعلام مشخصات است. پس از آن سیم کارت قطع نمی شود، بلکه برای مدتی یک طرفه خواهد شد، علاوه بر اینکه مالکیت سیم کارت برای مالک حفظ می شود و سیم کارت سلب امتیاز نمی شود.
پس از اخطارهای پیامکی اپراتورها به مالکان سیم کارت های مجهول الهویه امروز یازدهم دی ماه ارتباط برخی از این سیم کارت ها از سوی اپراتور یک طرفه شد.
طبق اعلام اپراتور در صورت عدم مراجعه مشترک برای تکمیل مشخصات ارتباط سیم کارت مجهول الهویه تا 13 دی ماه قطع کامل می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :