آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198708
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 0:28
تعداد بازدید : 677

رشد قیمت در بازار تجهیزات صوتی خودرو و تلویزیون

قاچاق هر روز به بازار نزدیک تر می شود

در هفته های اخیر تشدید نوسانات نرخ دلار آزاد بازار خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری را تحت تاثیر قرار داد.

فناوران- براساس بررسی های صورت گرفته از بازار لوازم صوتی و تصویری، از اواخر هفته گذشته نرخ دلار آزاد که تا رقم 4 هزار و 150 تومان افزایش یافته بود، با 50 تومان کاهش به رقم 4 هزار و 100 تومان رسید. اما به روال سابق کاهش 50 تومانی نرخ دلار آزاد موجب کاهش قیمت کالاهایی نشد که با رشد 10 درصدی قیمت مواجه شده بودند.
بررسی های بازاری گویای این امر است که بیشترین تغییر قیمت درباره کالاهایی مانند تلویزیون، سیستم های صوتی خودرو و سیستم های حرفه ای صوتی خانگی مشاهده می شود.
علیان، یکی از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری در این زمینه می گوید: نوسانات نرخ دلار آزاد موجب گرانی سیستم های صوتی خودرو شده است که این موضوع درباره تجهیزات جانبی نیز محسوس است. در زمینه کالاهایی مانند تلویزیون هم موضوع به همین منوال است.
به گفته فعالان بازار این کالا، رشد تقاضا برای نمونه های بدون گارانتی از نتایج این گرانی است. به طوری که در حال حاضر بیشتر خریداران تجهیزات صوتی خودرو و همچنین تلویزیون های گران قیمت در پی خرید نمونه های بدون گارانتی با قیمت ارزان تر از نمونه های گارانتی دار هستند.
کارشناسان در این زمینه می گویند: گرانی کالاهای حوزه صوتی و تصویری احتمال رشد قاچاق را در این حوزه افزایش می دهد و باید برای جلوگیری از رشد قاچاق در بازار اقدامی جدی صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :