آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199742
تاریخ انتشار : 25 دی 1395 2:9
تعداد بازدید : 463

مزایای استفاده از واقعیت مجازی در آموزش

امروزه زمانی که صحبت از واقعیت مجازی پیش می آید همه ذهن ها به سمت بازی های رایانه ای معطوف می شود اما بازی ها یکی از ساده ترین کاربردهای این ابزار هزاره جدید است.


ایتنا- بخش آموزش در هر کشوری می تواند از این فناوری در کلاس های درس استفاده کند. مهمترین رشته هایی که می توانند از فناوری واقعیت مجازی استفاده کنند، علوم پایه و ریاضیات هستند. بسیاری از مفاهیمی که در این رشته ها تدریس می شوند انتزاعی هستند و درک آنها به خودی خود پیچیدگی زیادی برای دانشجویان به همراه دارد و استفاده از فناوری واقعیت مجازی می تواند به فهم درست این مطالب کمک شایانی کند. دانشجویان دشته پزشکی نیز می توانند با استفاده از این قابلیت اقدام به عمل های جراحی و آزمایش های مختلف پزشکی کنند با این تفاوت که نه هزینه خاصی از نظر استفاده از تجهیزات پزشکی وجود خواهد داشت و نه در صورت بروز اشتباه جان کسی به خطر می افتد. براساس تحقیقات انجام شده در موسسه «بررسی انگیزش آموزشی» در آمریکا استفاده از این فناوری باعث شرکت فعال تر دانشجویان در مباحث کلاسی و افزایش تمرکز آنها شده است به طوری که تقریبا هیچ دانشجویی نبوده است که در رابطه با موضوع مورد بررسی در کلاس اظهار نظر نکرده باشد. 
مهم ترین ویژگی استفاده از این فناوری در کلاس های دانشگاه این است که دانشجویان حین درس تئوری در واقعی ترین حالت ممکن با مسائل عملی آشنا می شوند و این موضوع در تعمیق آموخته های آنها بیشترین تاثیر را خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :