آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199921
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 11:24
تعداد بازدید : 563

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان اعلام کرد

5 بهمن، آخرین فرصت تکمیل مستندات شرکت‎های دانش‎بنیان برای معافیت مالیاتی سال 95

رییس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان با اعلام فرآیند تکمیل مستندات شرکت های دانش بنیان برای استفاده از معافیت مالیاتی در سال مالی 1395 گفت: شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای ارسال درخواست به روزرسانی اطلاعات خود و استفاده از معافیت مالیاتی ماده 3 قانون در سال مالی 1395، لازم است حداکثر تا 5 بهمن ماه به کارتابل خود در سامانه ثبت اطلاعات شرکت های دانش بنیان reg.daneshbonyan.ir مراجعه و اطلاعات عمومی و کالا و خدمات شرکت خود را در قسمت ثبت اطلاعات تکمیل و به روز رسانی کنند.

فناوران- سیدمحمد صاحبکار با بیان لزوم به روزرسانی مصادیق فعالیت های دانش بنیان شرکت های تایید شده در کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان افزود: شرکت های مورد تایید کارگروه ارزیابی در صورتی که در سال مالی 1395 کالا یا خدمت جدید ارایه نکرده اند یا نام تجاری یا موضوع قرارداد کالای دانش بنیان آنها تغییر نکرده است، تنها اطلاعات مالی کالاهای قبلی و اطلاعات مدیریتی شرکت را به روز رسانی کنند.
وی ادامه داد: همچنین شرکت های دانش بنیان تعهدنامه خود را که در سامانه daneshbonyan.ir موجود است، توسط صاحبان امضا مجاز شرکت (مدیر عامل و عضو هیات مدیره) به امضا رسانند و بارگذاری کنند.
وی درباره کالاهای جدید تولید شده از سوی شرکت ها که مورد ارزیابی قرار نگرفته است، گفت: این شرکت ها در مراجعه به کارتابل خود، علاوه بر به روزرسانی اطلاعات مالی و مدیریتی و بارگذاری تعهدنامه شرکت های دانش بنیان سال مالی 95، اطلاعات کالا و خدمات جدید را به لیست کالا و خدمات فعلی اضافه کنند، در مرحله بعد، اطلاعات ارسالی و بارگذاری شده شرکت درباره کالاهای جدید بررسی خواهد شد.
صاحبکار درباره حسابرسی مالی شرکت های بزرگ گفت: شرکت هایی با فروش بیش از 10 میلیارد ریال (اعم از فروش کالاهای دانش بنیان و کالاهای غیردانش بنیان) در سال مالی 1395 لازم است ضمن انجام حسابرسی مالی، قرارداد مربوط به ‹اجرای روش های توافقی رسیدگی به اطلاعات مالی› را از طریق یکی از موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران به امضا رسانند و گزارش آن را بعدها در کارتابل خود بارگذاری کنند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان همچنین با بیان اعطای معافیت مالیاتی به شرکت های دانش بنیان مورد تایید در سال 1394 گفت: در بخشنامه 14 آذر 95 سازمان امور مالیاتی، اطلاعات شرکت های دانش بنیان مورد تایید کارگروه در سال مالی 94 به همراه مصادیق فعالیت های دانش بنیان ارسال شده است و هم اکنون اطلاعات مربوط به شرکت ها و موسسات دانش بنیان در بخش استعلام های سامانه اشخاص حقوقی سازمان امور مالیاتی قابل مشاهده و در دسترس ممیزان مالیاتی است.
براساس این گزارش، مقررات و اطلاعات تکمیلی درباره معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان روی سامانه www.Daneshbonyan.ir قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :