آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199931
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 11:36
تعداد بازدید : 1469

برای حل مشکل برخورد پلیس با فروشگاه‌ها

بازی های کنسولی مجاز هلوگرام می گیرند

فروشندگان بازی های کنسول پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان که از نظر محتوایی مشکلی ندارند، می توانند با نصب هولوگرام بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بازی های خود را به صورت قانونی به فروش برسانند.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای- خسرو کردمیهن، رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای گفت: درباره برخوردهای تندی که با برخی از فروشندگان بازی های کنسول ها شده بود، اخیرا جلسه ای با مسوولان اتحادیه دستگاه های صوتی و تصویری داشتیم که در این جلسه تلاش شد تا راهکاری برای این معضل اندیشیده شود.
وی افزود: در این جلسه بنا شد تا برای پروانه دار شدن بازی هایی که محتوای نامناسبی ندارند، اما از مجاری غیرقانونی به دست فروشندگان و درنهایت مصرف کنندگان می رسد، راهکاری مدنظر قرار گیرد.
کردمیهن با بیان اینکه یکی از علت های وجود بازی های غیرمجاز در بازار آشنا نبودن فروشندگان با مراجع و پخش کننده های قانونی است، گفت: در جلسه اخیر تصمیم بر آن شد تا آدرس های مراجع قانونی در اختیار اتحادیه دستگاه های صوتی و تصویری قرار گیرد تا فروشندگان بدانند از چه مراجعی می توانند بازی های دارای پروانه را خریداری کنند و به دست مشتریان خود برسانند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر بنا شد تا اتحادیه فراخوانی را منتشر کند تا فروشندگان به پروانه دار کردن بازی های غیرمجاز خود اقدام کنند تا پلیس و مراجع دیگر هنگام بازرسی های خود از قانونی بودن بازی ها مطلع
شوند.
رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای افزود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام آمادگی کرد که به همه بازی های مجاز کنسول ها هولوگرام داده شود تا مشکلی برای متقاضیان به وجود نیاید.
کردمیهن ادامه داد: این هولوگرام ها تحت نظارت بنیاد روی بازی ها نصب خواهد شد و بعد از آن هیچ مشکلی برای فروشندگان در بازرسی ها صورت نخواهد گرفت.
وی درباره هزینه نصب هولگرام ها نیز گفت: این کار هزینه چندانی ندارد و طبق مصوبه مجلس تنها 200 تومان برای هر هولوگرام هزینه می شود.
به گفته رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای، بیشتر محصولات غیرقانونی موجود در بازار از نظر محتوایی مشکل ندارند ولی چون پلیس و دیگر مراجع، تنها وجود هولوگرام را مدنظر قرار می دهند، از این رو مشکلاتی برای برخی فروشندگان در حین انجام بازرسی ها به وجود آمده که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :