آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199932
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 11:38
تعداد بازدید : 602

نورپردازی به سبک گیگابایت

اگر شما یکی از علاقه مندان به کامپیوترهای شخصی باشید، ظاهر کامپیوتر شخصی از اهمیت ویژه ای برای شما برخوردار است و اگر عضوی از جامعه گیمرها باشید، این اهمیت برای شما دوچندان می شود. کمپانی های مختلف سخت افزاری با توجه به اهمیت این موضوع برای کاربران کامپیوترهای شخصی امکانات مختلفی را فراهم می کنند که به آنها امکان بدهند تا سیستم خود را مطابق با سلیقه و میل خود تزیین کنند.

فناوران- امکان نورپردازی در سیستم های کامپیوتری چند سالی است که مورد توجه کاربران و گیمرها قرار گرفته و جزو جدایی ناپذیری از کامپیوترهای شخصی شده است. گیگابایت که به تازگی  مادربوردهای سری گیمینگ خود را با نام آئورس عرضه می کند، از قابلیت جدید نورپردازی خود با نام RGB Fusion رونمایی کرده است. قابلیت نورپردازی  مادربوردهای نسل پیش گیگابایت که با نام LEDهای فراگیر و انبوه (Ambient Surround Led) شناخته می شد، در  مادربوردهای نسل جدید در حد قابل توجهی ارتقا یافته و بسیار کارآمدتر شده است. گیگابایت با فراهم کردن قابلیت نورپردازی نواحی مختلف  مادربورد (از3 تا 6 منطقه) بیش از پیش دست کاربران را در نورپردازی باز گذاشته است.
 مادربوردهای جدید آئورس با پشتیبانی از رشته های جدید RGBW، توانایی تولید نور سفید را به صورت جداگانه دارند. همچنین کاربران می توانند بدون نگرانی از ناسازگاری رشته های RGB مختلف، با جابه جا کردن سیگنال های RGB (سیگنال های مرتبط با هر رنگ) از هر نوع رشته های نوری استفاده کنند. 
قابلیت های RGB Fusion به همین جا ختم نمی شود؛ بلکه کاربران و گیمرها می توانند جلوه های نوری متفاوتی را ایجاد کنند. هر کاربر می تواندLEDهای کارت گرافیک گیگابایت خود را با سیستم RGBFusion  هماهنگ سازد. همچنین علاقه مندان به نورپردازی می توانند جلوه های ویژه و پیکره بندی های خود را در قالب فایلی ذخیره کنند و آن را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
گیگابایت اعلام کرده است: قابلیت RGBFusion یکی از قابلیت هایی است که گیمرها و کاربران گیگابایت در نظرسنجی این کمپانی که در سال 2015-2016 برگزار شد، از گیگابایت درخواست کرده بودند و این کمپانی در پاسخ به درخواست های کاربران خود فناوری RGB Fusion را در  مادربوردهای خود به کار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :