آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199952
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 12:12
تعداد بازدید : 549

دفاع رییس پیشنهادی ترامپ برای سیا از جاسوسی های سایبری

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا، فردی را برای ریاست سازمان جاسوسی سیا انتخاب کرده است که از ایجاد یک پایگاه داده بزرگ برای کنترل فله ای و انبوه کاربران حمایت می کند.

فارس- این فرد که مایک پومپئو نام دارد، حامی جمع آوری سوابق تماس های تلفنی کاربران در سراسر آمریکاست. برخی سناتورهای آمریکایی قصد دارند محدودیت هایی را در این زمینه اعمال کنند، ولی مشخص نیست رییس آینده سیا چنین محدودیت هایی را بپذیرد یا خیر.
مایک پومپئو که فعلا نماینده جمهوریخواه ایالت کانزاس در مجلس نمایندگان آمریکا محسوب می شود، از کنگره خواسته است تا در تصمیم خود برای کنترل و محدود کردن برنامه جمع آوری اطلاعات تماس های تلفنی کاربران صرف نظر کند. این برنامه توسط آژانس امنیت ملی آمریکا اجرا می شود که همکار سازمان جاسوسی سیاست.
مایک پومپئو می گوید که برنامه کنترل و نظارت باید به طور کامل اجرا شود و اطلاعات جمع آوری شده از این طریق با اطلاعات مالی و مربوط به سبک زندگی هر فرد ترکیب شود تا از این طریق یک پایگاه داده جامع و قابل جست وجو ایجاد شود. برخی سناتورهای آمریکایی هشدار می دهند که جمع آوری این نوع اطلاعات درباره زندگی شخصی افراد حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد و محدوده این نوع فعالیت ها باید مشخص و محدود شود، اما بعید به نظر می رسد که رییس احتمالی سیا توجهی به این درخواست ها داشته باشد. وی همچنین خواستار دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده کاربران شده است که روی گوشی های هوشمند ذخیره شده اند و معتقد است این امر برای حفظ امنیت آمریکا ضروری است. البته وی این دیدگاه را که روس ها در هک رایانه های وابسته به حزب دموکرات آمریکا دخالت داشته اند، پذیرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :