آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200015
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:23
تعداد بازدید : 964

وزیر ارتباطات:

دیگر مجبور نیستیم شرایط یک کشور را برای خرید تجهیزات بپذیریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نتایج اجرای برجام در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را افزایش قدرت مانور برای انتخاب کالای باکیفیت تر، رفع تحریم ها و توانایی ساخت ماهواره سنجشی از راه دور در اثر افزایش تعامل با کشورهای مختلف جهان دانست.

ایرنا- محمود واعظی گفت: پیش از اجرای برجام تامین نیازهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها محدود به یک کشور و شرکت خاص بود و چاره ای هم جز تفاهم با این کشور به هر نحو ممکن نبود.
وی گفت: اما در نتیجه توافق جامع هسته ای ایران و کشورهای موسوم به 1+5، قدرت مانور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های فعال بخش آی سی تی به طور فزاینده ای افزایش یافت.
عضو هیات دولت یازدهم آسان تر شدن اجرای برنامه های پیش بینی شده کشور را از دیگر دستاورد های اجرای برجام دانست و گفت: اینکه دیگر سایه تحریم بر سر کشور نیست، مهم ترین اثر اجرای برجام است. واعظی گفت: افزایش قدرت مانور در تعامل با تعداد زیادی از کشورهای جهان حق انتخاب کالای با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر را برای ما به ارمغان آورده است، به گونه ای که دیگر مجبور به انتخاب یک کالای با کیفیت چندان مطلوب نیستیم و می توانیم کالای مناسب خود را از جای جای جهان که کالای بهتر ارایه دهند، انتخاب کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اکنون این ما هستیم که شرایط خود را بر بازارها تحمیل می کنیم و دیگران باید خود را با این شرایط مطابقت دهند، کاری که تا پیش از اجرای برجام ممکن نبود و هر کس هرگونه می خواست برخورد می کرد.
وی گفت: اکنون توانسته ایم اقدام های لازم را برای ساخت ماهواره سنجش از راه دور به طور کامل پیش ببریم، به گونه ای که قرارداد نهایی آن امضا شده است.
واعظی افزود: کشورمان در آینده ای نزدیک و به دنبال نهایی شدن قرارداد ساخت ماهواره سنجش از راه دور بومی دارای این فناوری فضایی خواهد شد، امری که پیش از برجام با چالش مواجه بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :