آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200017
تاریخ انتشار : 27 دی 1395 21:29
تعداد بازدید : 976

شهرداری شبکه اینترنت چیزها راه اندازی می کند

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: اینترنت چیزها (Internet of Things) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون مان که به شبکه اینترنت متصل شده است.

فارس - علیرضا جعفری با بیان اینکه این دومین درگاه اتصال (Gateway) به عنوان بخشی از حرکت جهانی شبکه اشیاءThe Things Network ؛(TTN) راه اندازی شده است، گفت:  این شبکه دومین گیت وی فعال TTN در منطقه خاورمیانه  محسوب می شود.
وی با بیان اینکه نخستین درگاه اتصال نیز در محدوده نارمک از سوی پژوهشگران ایرانی پیاده سازی شده است، افزود: تفاوت ارایه خدمات روی این شبکه با سرویس هایی که از طریق شبکه های ارتباطی موبایل ارایه می شود توان مصرفی بسیار پایین و در مقابل پوشش گسترده آن است.
به گفته جعفری به هیچ عنوان هزینه این اتصال قابل قیاس با اتصال اشیاء از طریق سیم کارت موبایل نیست.
جعفری ادامه داد: این فناوری که در باندهای فرکانسی بدون نیاز به مجوز عمل می کند، امکان برقراری اتصال دوطرفه را برای اشیاء متصل فراهم می آورد.
به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، ساختار «شبکه اشیاء» به دلیل باز بودن، نسبت به سایر شبکه ها شفا ف تر بوده و به دلیل رمزنگاری سطح بالا، از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است.
وی افزود: خوشبختانه خیلی زود و با توجه به اقدامات انجام شده، تهران توانست در کنار شهرهای انتایرو، مونترآل، سن دیگو و کال گری به عنوان یکی از ۵ شاخه با سرعت رشد بالای شبکه اشیاء معرفی شود. و هم اکنون نیز نام تهران و ایران به عنوان یکی از مراکز فعال، در سایت TTN قرار دارد.
بر اساس این گزارش باغ کتاب یکی از بزرگترین پروژه ها در سطح ملی و حتی جهانی محسوب می شود که با بهره گیری از دانش داخلی، بومی و استفاده از متریال داخلی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در حال 
ساخت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :